Mam 27 lat, a nie jestem nawet w stanie szukać pracy bez załamania nerwowego, a testy psychologiczne

5 odpowiedzi
Mam 27 lat, a nie jestem nawet w stanie szukać pracy bez załamania nerwowego, a testy psychologiczne online sugerują, że mam osobowość unikającą. Czy mam w tej sprawie się udać do psychologa, aby się upewnić, czy do kogoś innego?
Dzień dobry. Polecam konsultację z psychologiem-psychoterapeutą. Testy wykonywane samodzielnie, bez udziału specjalisty to próba autodiagnozy. Nie jest to miarodajne oraz konstruktywne. Może skutkować "zaszufladkowaniem" się i wyrobić nieprawdziwe przekonania na swój temat. Pozdrawiam.

Psychoterapeuty kryzysowego.
Dzień dobry. Jeśli chodzi o testy online, nie sugerowałabym się ich wynikami - często mogą być nierzetelne i nietrafne. W przypadku chęci uzyskania diagnozy, proszę umówić się na wizytę u psychologa, który po badaniu psychologicznym omówi jego wyniki, przedstawi ewentualną diagnozę. Wtedy możliwe będzie ustalenie, w jakim kierunku podjąć dalsze kroki - ewentualna psychoterapia i/lub konsultacja psychiatryczna. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Panią,
Z Pani opisu wynika, że nowe sytuacje powodują u Pani stres i dyskomfort psychiczny. Co rzeczywiście może wywoływać dyskomfort psychiczny, frustrację a nawet lęk przed nieznanym.
Testy on-line, nie koniecznie są rzetelne i trafne.
Najważniejsze jest Pani poczucie w tym zakresie. Wizyta u psychologa nie zaszkodzi. "Załamania nerwowe" towarzyszą nam w codziennym życiu, ale kiedy są stałym elementem, mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie nas samych i naszych bliskich.
Proponuję- udać się do psychologa na konsultację, który poznając Pani trudności rozwieje Pani obawy w tym zakresie, lub zaleci ewentualnie dalsze postępowanie, np. psychoterapię, czy trening umiejętności asertywnych itp.
Powodzenia
Pozdrawiam Serdecznie
Szanowny Panie,

tzw. testy internetowe nie muszą być rzetelne i wiarygodne. Proszę udać się na konsultację do psychologa diagnosty, który po zebraniu wywiadu oceni, czy wykonanie testów psychologicznych jest wskazane.

Z uszanownaiem,
dr n. hum. Monika Gmurek