Mam 26 lat. Patrząc na moje życie, jest to ideał. Niczego mi nie brakuje, mam dach nad głową, rodzic

2 odpowiedzi
Mam 26 lat. Patrząc na moje życie, jest to ideał. Niczego mi nie brakuje, mam dach nad głową, rodziców, partnera, znajomych, pracę... Jednak właśnie w tej chwili ze łzami w oczach piszę na tym forum. Staram się być pogodna osoba, jednak siedzi we mnie coś co sprawia, że nie chce mi się żyć. Nie mam na nic siły, ochoty, energii. Utrzymuje kontakty z ludzmi z którymi muszę to robić. Rzadko wychodzę z inicjatywa, żeby odezwać się pierwsza, nawet jeśli chodzi o moją karierę... Nie mogę się przemoc, wolę położyć się i patrzeć w telefon, albo przespać jak najwięcej się da. Często piję, ponieważ wtedy nie muszę nic robić po za oglądaniem telewizji i leżeniem na kanapie. Alkohol pomaga też zapomnieć o problemach i obowiązkach. Czuję, że przesypiam życie, nie mam pracy, która lubię, a w niej stsr.sie jak najmniej zrobić, najlepiej nic... oczywiście zgrabnie to tuszując. Nie czuje się dobrze wśród ludzi których spotykam, nie czuje się dobrze że sobą, czuję, że nic nie osiągnęłam, rujnuje sobie życie i pomimo tej świadomości wolę nie robić nic. Leżę i wiem, że powinnam wstać, ale tego nie.robie. Nie widzę siebie nigdzie, nie mam perspektyw, nie mam planu na przyszłość, nie mam pieniędzy, własności, stoję w miejscu, a życie ulatuje. Nie mam siły, szybko się męczę, zrobienie jednej rzeczy jak zakupy jest już dla mnie sukcesem. Może dlatego, że mieszkam jeszcze z rodzicami w wielu rzeczach jeszcze mnie wyręczają... Tak naprawdę nikt nie wie o moim stanie psychicznym, nie do końca mam z kim o tym porozmawiać. Ukrywam się ze swoim nic nie robieniem. Myślę,że wszyscy wokół mają mnie za kogoś pewnego siebie i zdecydowanego, ale to pozory. Chciałabym coś osiągnąć. A może jestem leniwa i wszystko to jakaś wymówka, może wybieram sytuację, w których mogę nic nie robić... Chciałabym znaleźć sposób by się obudzić. A moje pytanie, czy powinnam pójść do specjalisty, czy może rzeczywiście jestem leniem, który szuka wymówki w chorobie psychicznej?
Proszę Pani
Nie sądzę, żeby Pani życie było ideałem, a obecny Pani stan wydaje mi się niepokojący-funkcjonuje Pani jak automat, pogłębiając swój stan piciem alkoholu.Proponuję możliwie szybko zapisać się na konsultację psychoterapeutyczną. Jeśli nawiąże Pani współpracę z psychoterapeutą, zaistnieje duża szansa zmiany Pani stanu, choćby dlatego, że rozpozna Pani przyczyny swojego biernego, dość depresyjnego stanu
Pozdrawiam Anna Majewska

Witam
Z Pani opisu wynika, że próbuje Pani zrozumieć co się takiego w Pani życiu dzieje, że nie potrafi Pani czerpać radości i satysfakcji . Wydaje się Pani być przytłoczona i przerażona swoim stanem oraz oczekiwaniami jakie Pani ma względem siebie, co może powodować trudności emocjonalnie i ucieczki np. w picie alkoholu, oglądanie telewizji. Dobrze, że szuka Pani pomocy, nie musi Pani być z tym sama, warto się otworzyć. Proszę udać się do psychoterapeuty pomoże Pani zrozumieć problem i udzieli odpowiedniej pomocy. Życzę powodzenia