Mam 25 lat od niedawna zmagam sie z depresja i myślami samobojczymi nikt nie chce mi pomoc co mam ro

16 odpowiedzi
Mam 25 lat od niedawna zmagam sie z depresja i myślami samobojczymi nikt nie chce mi pomoc co mam robic
Dzień dobry, konieczne jest podjęcie leczenia, jeśli są ostre myśli samobójcze trzeba pojechać do szpitala, tam dostanie Pani pomoc.

Witaj, jak najszybciej udaj się po pomoc do lekarza psychiatry, w drugiej kolejności po pomoc psychologiczną. Najlepiej i najszybciej będzie jeśli zgłosisz się po prostu do szpitala, tam specjaliści otoczą Cię opieką i pomogą wyjść "na prostą". Powalcz o siebie proszę, powodzenia
Witam. Jeśli te myśli nie są natrętne, to nie musi Pan/i udawać się do szpitala. Natomiast celowym byłoby udać się do psychoterapeuty z którym będzie mógł/a Pan/i porozmawiać o trudnościach i zrozumieć z czego wynikają takie myśli.
Droga Pani/Drogi Panie,
myśli samobójcze są najpoważniejszym objawem zachowań depresyjnych. Proszę ich nie lekceważyć. Nie wiem, co miała Pani/miał Pan na myśli, pisząc, że nikt nie chce Pani/Panu pomóc.Specjaliści, czy znajomi?
Proszę nie zwlekać, tylko jak najszybciej znaleźć psychiatrę i/lub psychologa w swojej okolicy i umówić się na wizytę.

pozdrawiam
Radosław Krąpiec
psycholog
Witam,
Co oznacza, że nikt nie chce Pani/Panu pomóc?
Jakie kroki poczyniła Pani/Pan do tej pory?
Co takiego się wydarzyło, że w Pani/Pana odczuciu nikt nie chce pomóc?
Zastanawia mnie to.
W trosce o Panią/Pana zalecam następujące kroki:
1.wizyta u psychiatry
2. spotkanie z psychoterapeutą
Pozdrawiam,
Iwona

Witam, myślę że diagnoza depresji była dla pani trudną informacją i być może ciężko było pani sięgnąć po pomoc. Psychoterapia pozwoliłaby pani spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, rozeznać sytuację wewnętrzną.
Absolutnie nie można bagatelizować myśli samobójczych, szczególnie jeśli są ostre, czyli planowanie samobójstwa, pisanie listów itp. Nigdy nie wiadomo, kto samobójstwo popełni, a kto nie. Naprawdę w tej sytuacji warto się zgłosić do szpitala, gdzie można uzyskać natychmiastową pomoc. Powodzenia !
Witam
Wskazana jest wizyta u lek. psychiatry + terapia. Same leki zredukują objawy, jednak przyczyną warto się zająć w gabinecie psychoterapeutycznym. Proszę nie zwlekać, ponieważ nie ma informacji czy to same myśli samobójcze, czy również towarzyszą im tendencje suicydalne, czy były podejmowane próby "s", próby okaleczania się, nadużywania leków, czy innych substancji psychoaktywnych, a to już jest niebezpieczne i wymaga szybkiej interwencji specjalistów. Polecam się zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych, lub na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego.
Pozdrawiam
Witam, zachęcam do skorzystania ze wsparcia psychoterapeuty, pokieruje on ewentualnie do psychiatry, gdyby myśli nie ustępowały. Pozdrawiam
Sugerowałbym rozpocząć psychoterapie. Będzie to trudny i bolesny proces ale konieczny do właściwego wyleczenia depresji.
Witam, konsultacja psychologiczna i psychiatryczna wydaje sie być tu najlepszym pierwszym krokiem. Pozdrawiam
Dzień dobry, konieczna jest wizyta u specjalisty Psychologa lub Psychoterapeuty oraz lekarza Psychiatry. Osoby bliskie bez wiedzy na temat zaburzeń psychicznych i ich objawów nie są w stanie udzielić odpowiedniej pomocy. Proszę udać się po pomoc do specjalisty, zostanie ona odpowiednio udzielona od samej diagnozy po leczenie co w konsekwencji powinno prowadzić do poprawy pańskiego stanu.
Dzień dobry,
czy ma Pani zdiagnozowaną depresje przez specjalistę? czy była Pani u lek. psychiatry? Jeżeli pojawiają się myśli rezygnacyjne, samobójcze konieczna jest pilna interwencja. Czy ma Pani bliską sobie osobę która może Pani pomóc?
Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji, zmagając się z depresją i myślami samobójczymi, a jednocześnie czujesz, że nie otrzymujesz wsparcia, którego potrzebujesz. To bardzo trudne doświadczenie, ale ważne jest, abyś wiedziała, że istnieje pomoc dostępna dla Ciebie. Oto kilka kroków, które możesz podjąć:

Natychmiastowe wsparcie: Jeśli czujesz, że jesteś w natychmiastowym niebezpieczeństwie, skontaktuj się z liniami pomocy, np. telefonami zaufania, pogotowiem ratunkowym lub szpitalami psychiatrycznymi. To ważne, abyś nie pozostawała sama w tych trudnych chwilach.

Rozmowa z bliskimi: Spróbuj rozmawiać ze swoimi bliskimi osobami o swoich uczuciach i myślach. Czasami otwarta i szczerze prowadzona rozmowa z zaufanymi osobami może być początkiem wsparcia i zrozumienia.

Znalezienie profesjonalnej pomocy: Skonsultuj się z terapeutą lub psychiatrą, którzy mogą pomóc Ci w radzeniu sobie z depresją i myślami samobójczymi. Mogą one pomóc Ci zrozumieć Twoje uczucia, udzielić Ci wsparcia emocjonalnego i zaproponować skuteczne strategie radzenia sobie.

Skorzystanie z dostępnych zasobów: Wiele społeczności oferuje bezpłatne lub tanie usługi terapeutyczne dla osób zmagających się z depresją i myślami samobójczymi. Spróbuj znaleźć lokalne ośrodki zdrowia psychicznego lub organizacje oferujące wsparcie psychologiczne.

Pozostawienie otwartych drzwi do zmiany: Pamiętaj, że nawet jeśli teraz czujesz się bezsilna, istnieje wiele możliwości na poprawę Twojej sytuacji. Warto otwarcie podjąć kroki w kierunku poprawy Twojego samopoczucia i zdrowia psychicznego.

Ważne jest, abyś nie czuła się sama w tej sytuacji. Istnieje wiele osób i zasobów, które mogą Ci pomóc. Nie wahaj się szukać wsparcia i pomocy, której potrzebujesz. Twój życie jest cenne, a istnieje nadzieja na poprawę sytuacji.
Jeśli pojawiły się u Pana/Pani myśli samobójcze bardzo ważna jest wizyta u psychiatry a następnie u specjalisty psychologa bądź psychoterapeuty. Spotkanie z psychologiem pomoże przyjrzeć się trudnościom, z którymi Pan/Pani się zmaga i zaplanować dalsze kroki udzielania pomocy. To ważne, aby nie czuł/ nie czuła się Pan/Pani osamotniona ze swoim problemem. Depresja jest chorobą, która wymaga leczenia.
Proszę koniecznie zgłosić się na izbę przyjęć do szpitala.

pozdrawiam