Mam 24 lata Od kwietnia mam problemy z kręgosłupem Najpierw piersiowym teraz też lędźwiowym. Co chwi

7 odpowiedzi
Mam 24 lata
Od kwietnia mam problemy z kręgosłupem
Najpierw piersiowym teraz też lędźwiowym.
Co chwila przesówają mi się kręgi. Wczoraj miałem ustawione dzisiaj znów wypadnięte. To już w tym roku może z 10 raz. Nawet kiedy się oszczędzam w pracy potrafią się przesunąć. Co może być przyczyną?
Wydaje mi się, że nikt nie jest w stanie zdiagnozować Pana przez internet. Powinien Pan/Pani udać się do dobrego fizjoterapeuty który zbada za pomocą testów i palpacji. Przyczyn może być mnóstwo i należy łączyć odpowiedni wywiad z tym co pokazują testy i co terapeuta czuje pod rekami - różnego typu napiecia.
A z drugiej strony nie ma czegoś takiego jak wypadnięcie dysku, czy przesunięcie ktegu. Jest to pewnego rodzaju slogan- uproszczenie. Dochodzić może do podrażnienia układu nerwowego bezpośrednio w okolicy kręgosłupa gdzie znajdują się zwoje rdzeniowe co może dawać dolegliwości bólowe. W odcinku piersiowym znajduje się bardzo dużo ważnych struktur takich jak zwoje układu autonomicznego współczulnego które mogą być drażnione bez bardzo dużo rzeczy. W przejsciu piersiowo-ledzwiowym z kolei znajduje się układ ortosympatyczny który odpowiada na unerwienie ukrwienia odcinka lędźwiowego i kończyn dolnych. Dlatego problemy z odcinkiem piersiowym mogą wtórnie dać dolegliwości w odcinku lędźwiowym. Natomiast należy wszystko zbadać dokladnie, także zalecam wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam

Nie ma innego wyjścia jak wizyta u fizjoterapety który zdiagnozuje problem i wprowadzi właściwy zestaw ćwiczeń. Mogą okazać się pomoce nawet proste ćwiczenia wzmacniające, jednakże nie można zapomnieć o pracy samego rehabilitanta.
Pogłębiona diagnostyka fizjoterapeutyczna jest koniecznie potrzebna. Może trzeba zmienić metodę pracy. Jest wiele dobrych metod. Same manipulacje nie zawsze dają dobre i długotrwałe efekty. Na pewno trzeba wprowadzić ćwiczenia. Znajdź jakiegoś dobrego fizjo który zna się na temacie kręgosłupa
Pierwszą rzeczą jaką bym Panu na dziś doradził to przestać dać sobie "ustawiać kręgi", gdyż częste manipulacje mogą prowadzi do hipermobilności stawów, czyli utraty kontroli nad ich funkcją stabilizacyjną!
Druga rzecz to oczywiście odpowiednio dobrane ćwiczenia i nauka dobrych nawyków postawy.
Odradzam oszczędzanie na terapeutach w tym momencie.
Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby dokładnie zdiagnozowal problem. Przyczyn może być mnóstwo, a przez internet się ich nie ustali. Pozdrawiam
Wprowadzić właściwy trening pod okiem fizjoterapeuty. Prawdopodobnie częste manipulacje spowodowały zwiększenie mobilności mięśniowej, osłabienie mięśni stabilizujących kręgosłup.
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.