Mam 23 lata Od ponad roku staram się schudnąć,chce być szczupła.Ćwiczę byłam na dietach i najwyżej s

2 odpowiedzi
Mam 23 lata Od ponad roku staram się schudnąć,chce być szczupła.Ćwiczę byłam na dietach i najwyżej schudłam kilka kg .Mój organizm jest niechętny do współpracy ponieważ choruje na epilepsje i bardzo ogólnie mówiąc mam problemy hormonalne,lekką niedoczynność tarczycy .Świadczą chyba o tym moje leki. Od neurologa zażywam convival i lamitrin, od endokrynologa glucophage jodid duphaston i dodatkowe zalecenia o stosowaniu diety o niskim indeksie glikemicznym Pytanie, co mam robić? Bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry,
brak redukcji na dotychczasowych dietach może być przyczyną wielu czynników stąd ciężko jest je po Pani opisie jednoznacznie określić. Pani choroby czy zażywane leki nie są przeszkodą, by doprowadzić do ubytku masy ciała. Żeby dokładnie móc określić ile i co powinna Pani jeść musiałybyśmy się spotkać bowiem wywiad żywieniowy, na podstawie którego przygotowuje się dietę zajmuje około 1 godziny. A wiele aspektów potrzeba omówić by plan żywieniowy był optymalnie dla Pani dobrany.
Sugeruję wizytę: Dieta w chorobach - 240 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, uważam, że warto skontaktować się z dietetykiem, który przeanalizuje dotychczasowe żywienie. Być może popełnia Pani jakieś drobne błędy, o których nie zdaje sobie Pani sprawy, a to one utrudniają proces chudnięcia. ponadto, nie każdy rodzaj aktywności fizycznej jest polecany dla każdego. Rzeczywiście, zalecana byłaby dieta o niskim IG, jednak warto byłoby najpierw sprawdzić czy występuje u Pani insulinooporność. Wtedy postępowanie byłoby znów nieco odmienne.
Zdecydowanie polecam wizytę u dietetyka.
Pozdrawia serdecznie, A.Walus