Mam 23 lata i mam skłonności do powstawania dużej ilości zaskórników Stosuję tylko i wyłącznie derma

2 odpowiedzi
Mam 23 lata i mam skłonności do powstawania dużej ilości zaskórników Stosuję tylko i wyłącznie dermatologiczne kosmetyki. Parę miesięcy przed moją chorobą - Lekarz dermatolog polecał mi stosowanie kosmetyków serii dla trądzikowców z Biordermy, brałam już Tetrarysal przez 3 miesiace, Acnatac, Epiduo...jednak problem znów wrócił. Czy z racji przebytej WZW A z żółtaczką jestem w stanie leczyć się farmakologicznie? Aktualnie nie mogę obciążać wątroby, gdyż minął dopiero miesiąc od wyjścia ze szpitala. Mam problemy z miesiączkowaniem, cykle nie są regularne, nie jestem w stanie czasem określić czy mam dni płodne, czy też nie. Raz mój cykl ma 28 dni, później 35, aktualnie już mam 45 dzień od ostatniego dnia miesiączki i nadal nic. Z racji mojej paniki już robiłam w razie czego testy ciążowe i wyszły negatywnie. Rok temu miałam tabletki antykoncepcyjne Atywia. Poprawiły mi na pewno stan skóry, uregulowały się hormony, jednak po roku jest znów to samo. Dodam jeszcze, że moja mama w maju ubieglego juz roku dowiedziała się ,że ma nowotwór piersi, który jest hormonozależny. Proszę o jakieś porady do jakiego specjalisty powinnam się wybrać najpierw z tym problemem...
Dzien dobry
Pojawiające się zaskórniki to zwykle problem nawracający. Jest wiele sposobów leczenia zaskórników. Począwszy od stosowania peelingów o różnej sile działania, retinoidy, leczenie hormonalne. Przede wszystkim należy Panią zbadać i zebrać dokładny wywiad. Następnie zaproponować plan leczenia zawierający nie tylko leczenie, ale i zapobieganie pojawiania się zaskórników.
Pozdrawiam
Marek Laskowski
Sugeruję wizytę: Konsultacja dermatologiczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Proponowałbym zacząć leczenie dermatologiczne od spotkania z ginekologiem i zweryfikowania bezpieczeństwa ponownego stosowania antykoncepcji hormonalnej i wykluczenia zespołu PCOS a dopiero po tym udać się do dermatologa.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.