Mam 22 lata i od 3 lat moim problemem jest ból kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Ból zaczął dawać się

8 odpowiedzi
Mam 22 lata i od 3 lat moim problemem jest ból kręgosłupa odcinka lędźwiowego. Ból zaczął dawać się we znaki podczas dłuższego siedzenia (matura), lecz zlekceważyłem to. Po około pół roku, gdy znów zacząłem dużo siedzieć (studia) ból powrócił i zaczął się szybko nasilać. Obecnie nie jestem w stanie siedzieć dłużej niż półgodziny bez żadnego twardego przedmiotu wciśniętego pod odcinek ledźwiowy, który by uciskał kręgosłup w bolesnym miejscu. W tym miejscu kręgosłup jest skrzywiony w płaszczyźnie strzałkowej w tylną stronę (tworzy zaokrąglenie długości około 7 kręgów). Rezonans odcinka ledźwiowego i piersiowego (robiony 14 miesięcy temu) nie wykrył niczego poważniejszego. Pani neurolog stwierdziła, że od strony neurologicznej nic mi nie jest. Dwóch fizjoterapeutów nie potrafiło mi pomóc, a trzeci (obecny) próbuje, ale nic to nie pomaga. Nie wiem co robić. Wydałem już prawie wszystkie swoje oszczędności na leczenie i nie wiem co dalej. Ból ten odbiera mi radość życia i nie są to przesadzone słowa.
Z uwagi na wczesne wystąpienie dolegliwość. Należy rozszerzyć diagnostykę o schorzenia reumatyczne mogące powodować takie dolegliwości. Jeśli nie była Pani u osteopaty warto spróbować przynajmniej poprawi Panu jakość życia. Jednak uważam że problem tkwi w jakimś schorzeniu a nie dysfunkcji stawów kręgosłupa.
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski

Spróbować inne terapie niż dotychczas. Ew innego fizjoterapeuty lub jezcze raz to poddać diagnostyce.
Pozdrawiam
Witam,
Jest to bardzo częsty powód dolegliwości bólowych - siedzenie. Kiedy jeszcze studiowałem miałem podobne dolegliwości bólowe ( co jest jest pewne, że powód jest ten sam co u Pana), ponieważ w czasie sesji dużo siedziałem i uczyłem się.
Na pewno trzeba przeprowadzić terapię trzewi i mieśni brzucha, ponieważ przez długie i częste siedzenie to te okolice bardzo często powodują ból odcinka L-S.
Zapraszam do gabinetu o więcej informacji, Ul Dmowskiego 19c/5. Nr telefonu na FB/PhysioAthlete :)
Witam,
Z jakiego miasta jesteś? Zapraszam do prywatnego kontaktu - wtedy trochę więcej będziemy mogli porozmawiać nt. jakie działania już były robione - które nie przyniosly efektow i ewentualnie co zostało pominiete w procesie usprawniania.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
A na jaki problem wskazują testy funkcjonalne, neurodynamiczne, palpacja tkanek miękkich, punktów spustowych, badanie trzewii? Wszystkie te testy trzeba przebadać i ustalić przyczynę problemów z lordozą lędźwiową. Jak nie ma jeszcze zmian strukturalnych to rokowania są bardzo dobre.
W ciągu kilku pierwszych wizyt powinien pan uzyskać od fizjoterapeuty wstępną diagnozę i leczenie odpowiadające diagnozie, które albo powinno zacząć przynosić poprawę albo diagnoza powinna zostać zmodyfikowana wraz z leczeniem albo wskazaniem, że przyczyna bólu kręgosłupa wymaga np. dodatkowych badań diagnostycznych bądź innego specjalisty ze wskazaniem kierunku w którym należy się udać. Jeśli przebiega to w ten sposób to dobrze jest postępować zgodnie ze wskazaniami fizjoterapeuty, jeśli nie to warto udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i terapii mechanicznej zespołów bólowych kręgosłupa.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeśli jest Pan z Łodzi lub okolic, to chętnie Panu pomogę. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Sebastian Sztylak