Mam 21 lat i mam pytanie dotyczące plomby srebrnej w zębie. Jestem za granicą i bylam u dentysty i m

3 odpowiedzi
Mam 21 lat i mam pytanie dotyczące plomby srebrnej w zębie. Jestem za granicą i bylam u dentysty i mam do leczenie 3 zęby i na koniec dentysta chce mi założyc plomby srebrne, a czytałam dużo że tych plomb lepiej nie zakladać bo szkodzą zdrowiu. I mam mieć robione te zęby na nastepnej wizycie i nie wiem czy sie zgadzać na te plomby.
Prosze przyjecha do nas do rojekdental.pl dostanie pani plomby w kolorze zęba

Witam ,zalecam wypełnienia kompozytowe w kolorze zęba są estetyczniejsze i mają lepszą adhezję (siłę wiązania i szczelność do tkanek twardych zęba), natomiast wypełnienia srebrne-amalgamatowe przewodzą dobrze bodźce termiczne, ciepłe i zimne pokarmy mogą powodować nadwrażliwość oraz takie wypełnienia wymagają większej preparacji przez dentystę tkanek zęba, z upływem czasu wypełnienia srebrne mogą powodować przebarwienie całego zęba albo spowodować jego pękanie ponieważ są zakładane na zasadzie wklinowania a nie adhezji (przyklejenia) do struktur zęba.

Pozdrawiam.
Jeżeli jest konieczność wymiany srebrnych plomb to zastępuje się je plombami w kolorze zęba lub wykonuje wkłady koronowe typu onlay,overlay .