Mam 20 lat i jestem w związku od 2 lat z kawałkiem i nie uprawiamy seksu od pół roku, czy to normaln

2 odpowiedzi
Mam 20 lat i jestem w związku od 2 lat z kawałkiem i nie uprawiamy seksu od pół roku, czy to normalne? czy można to naprawić?
Skoro pada pytanie "czy to normalne?", rozumiem, że coś w tej sytuacji Pani/ Panu nie odpowiada, budzi jakąś wątpliwość. Kiedyś było inaczej, a z jakiegoś powodu nastąpiła zmiana w częstości kontaktów seksualnych. Myślę, że warto byłoby porozmawiać z partnerką/ partnerem i wspólnie przyjrzeć się temu, co się wydarzyło. Jaka jest jej/ jego perspektywa, jak się wydaje Pani/ Panu, czemu nie dochodzi do współżycia? Jak się Państwo z tym czujecie; czy Panią/ Pana brak seksu zastanawia, a jak się na to zapatruje partnerka/ partner? Informacje podane w pytaniu są bardzo zdawkowe, dlatego hipotez można stawiać mnóstwo. Zachęcałabym Państwa do szczerej rozmowy, która może być trudna, ale może wiele wnieść, rozwiać niektóre wątpliwości, otworzyć drzwi do refleksji i do zmiany. Jeśli pomimo rozmowy dalej będzie Pani/ Pan miała/ miał wątpliwości, zachęcam do skonsultowania się z psychoterapeutą w gabinecie, na żywo, gdzie będzie bezpieczna przestrzeń do głębszego przyjrzenia się sprawie.

Dzień dobry
być może warto w pierwszej kolejności udać się wspólnie do seksuologa by wykluczyć schorzenia o podłożu czysto fizycznym, a następnie skonsultować problem z psychoterapeutą.
Pozdrawiam.