Mam 18 lat i zaburzenia lękowe z fobią społeczną. 2 lata temu zaczęłam chodzić do psychologa oraz do

1 odpowiedzi
Mam 18 lat i zaburzenia lękowe z fobią społeczną. 2 lata temu zaczęłam chodzić do psychologa oraz do psychiatry i przez jakiś czas przyjmowałam leki po czym z nich zrezygnowałam. Przez rok było w porządku ale w tym roku wróciły lęki, które trwają od ponad miesiąca i zdecydowałam się pójść na psychoterapię. Jestem dopiero po dwóch wizytach więc nie mogę jeszcze powiedzieć że mi to pomogło. Dzisiaj w nocy kiedy próbowałam zasnąć czułam duży lęk, ból w klatce piersiowej, miałam drgawki oraz nie wiedziałam za bardzo co się dzieje i taki stan utrzymywał się około 2 godzin po czym zasnęłam i spałam około 5 godzin budząc się kilkakrotnie i teraz praktycznie ciągle nie potrafię się uspokoić, żadna metoda ze spokojnym oddychaniem czy próbowaniem się uspokoić w myślach mówiąc że nie dzieje się nic złego nie pomagają. Praktycznie codziennie od miesiąca czuję jakieś wewnętrzne napięcie ale ten dzisiejszy lęk był za długi i zbyt silny i nie mam pojęcia już jak sobie pomóc bo nic nie działa a kolejną wizytę mam dopiero za tydzień. Leków nie chcę brać, zresztą mój psychoterapeuta mówił że w moim przypadku to nie jest konieczne ale nie wiem już co robić, jestem zmęczona, praktycznie nie jem, nie śpię, nie mam na nic ochoty, ciągle płaczę, mam ciągłe myśli o śmierci w sensie strach przed nią i tworzę czarne scenariusze dotyczące przyszłości. Nie wiem jak sobie pomóc do czasu następnej wizyty bo nie daję już sobie z tym rady. Rodzina i przyjaciele wiedzą o tym i staram się spędzać z nimi jak najwięcej czasu ale to też niekoniecznie pomaga. Ten stan który trwał około 2h był moim zdaniem zbyt długi i żadna metoda którą znam nie pomogły i czy istnieje jeszcze jakiś sposób żeby się uspokoić? Próbowałam już różnych metod relaksacyjnych, uspokajania oddechu, zajęcia myśli czymś innym, rozmawianie z kimś, wyjście z domu, tłumaczenie sobie że nic się nie dzieje. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obok kontynuacji terapii polecam trening autogenny Schulza z profesjonalnym wsparciem. Regularne ćwiczenia z pewnością przyniosą dobre efekty - większy spokój, mniej niepokojących epizodów i spokojny sen. Po ewentualne szczegóły zapraszam serdecznie.