Mam 16 lat i 165 cm wzrostu. Od jakiegoś czasu nic nie jem, i praktycznie nie pije. Ostatni normalny

2 odpowiedzi
Mam 16 lat i 165 cm wzrostu. Od jakiegoś czasu nic nie jem, i praktycznie nie pije. Ostatni normalny obiad zjadłam w piątek tamtego tygodnia, mam obiady w domu ale zbywam to tym ; ,,Nie jestem głodna” albo „zjem później”. Ale tego nie robię. Nie mam żadnych kompleksów ani nic, noże tylko trochę. Czuje się czasem głodna ale jest to do wytrzymania i mi to nie przeszkadza. Do niedawna ważyłam około 52/53 kg, a teraz gdy się zważyłam to około 49,1 prawie 48 kg. Zauważyłam ze mi się brzuch wklęsł i że jestem bardziej zmęczona niż zwykle poza tym nic innego nie zauważyłam. Ciagle mi się wydaje ze jestem trochę za gruba i jeszcze trochę muszę schudnąć. Wiem ze najlepiej by było zjeść ale po prostu nie umiem się zmusić żeby coś zjeść. Nadzwyczajnie nie mam ochoty i tyle. Czy to może być anoreksja czy coś innego?
Dzień dobry,
Zastanawiam się, jaka jest przyczyna tego, że przestałaś jeść
czy ostatnio w Twoim życiu wydarzyło się coś trudnego? Masz 16 lat, rozwijasz się i rośniesz, a więc to że "nie jesz i nie pijesz" jest bardzo niepokojące, groźne dla zdrowia a nawet życia. 52 kg przy wzroście 165 cm to jest jak najbardziej prawidłowa waga (BMI 19) a 48 kg to już niedowaga (BMI około 17). To bardzo dobrze, że zauważyłaś problem, koniecznie idź do lekarza - najlepiej psychiatry i psychologa-psychoterapeuty, zanim wylądujesz w szpitalu ze skrajnym niedożywieniem. Fakt, że cały czas czujesz się "za gruba" może oznaczać anoreksję ale diagnozę lepiej zostawić specjalistom, którzy będą się Tobą zajmować. Nie trać czasu! Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia, Beata Kot

Witam, sam fakt zwrócenia uwagi, że coś Cię niepokoi jest istotny i ma ogromne znaczenie w podjęciu dalszych działań.
To ważne, że o tym wspominasz, być może to odpowiedni moment na zaopiekowanie się sobą i udanie do lekarza psychiatry lub/i psychoterapeuty. Zaburzeń odżywiania nie należy bagatelizować.