Mam 15 lat.
Kiedyś wydawało mi się ze jestem homosexualistą i to przez bardzo długo. Przez ostatni rok twierdziłem ze nie zaliczam się ani do kobiet ani do meszczyzn. Przez ostatni tydzień stwierdziłem ze jestem transseksualistą i chce zostać kobietą. Dziś już nie wiem nic i nie wiem kim jestem robi się to coraz cięższe do utrzymania i nie wiem co robić
mgr Ewa Grzywacz
mgr Ewa Grzywacz
Psycholog, Terapeuta, Seksuolog
Kraków
Prosze wytrzymać. Za kilka lat sytuacja powinna się wyjaśnić. Nigdy nie jest źle móc o tym z kimś pogadać. Jeśli nie ma takiej zaufanej osoby, proszę porozmawiać z psychologiem o uczuciach, które cała ta sytuacja wywołuje

mgr Zuzanna Księżyk
mgr Zuzanna Księżyk
Psycholog, Seksuolog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry.
Problemy z tożsamością płciową mogą przysparzać wiele cierpienia, zwłaszcza w wieku dojrzewania płciowego. Dlatego warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy psychologa-seksuologa. Rozmowa z osobą posiadającą wiedzę na ten temat stwarza możliwość precyzyjnego zdefiniowania problemu i otwiera drogę do poradzenia sobie z nim. Gorąco zachęcam do skorzystania z konsultacji seksuologicznej i życzę powodzenia.

mgr Patrycja Foszcz
mgr Patrycja Foszcz
Psycholog dziecięcy, Seksuolog, Psychoterapeuta
Kraków
Dzień dobry,

Problemy z tożsamością płciową są dość charakterystyczne dla okresu nastoletniego. W znakomitej większości przemijają. Rozumiem, że są one powodem Twojego cierpienia i odczuwanego dyskomfortu. Radziłabym konsultację z psychologiem-seksuologiem, który pomoże Ci zrozumieć Twoje wahania i niepokoje. Z racji, iż masz 15 lat na wizytę powinieneś zgłosić się z jednym z rodziców/prawnym opiekunem. Nie będzie on, rzecz jasna, obecny podczas rozmowy ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Patrycja Foszcz

dr Monika Gmurek
dr Monika Gmurek
Seksuolog, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry,

radzenie, by wytrzymać nie sądzę, by pomogło i było takim wsparciem, jakiego się oczekuje. Proszę udać się do psychologa-seksuologa, by w wywiadzie ustalić, czym podyktowane są obecne wątpliwości. Stawianie zaś diagnoz na podstawie powyższego opisu nie jest profesjonalne, ponieważ brakuje wielu danych, dot. kwestii medycznych, historii rodziny, opisu własnego stanu psychicznego. Proszę, w trosce o siebie, skorzystać z pomocy na ul. Dolnej 42 (Centrum Psychoterapii, Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia) lub z fachowej pomocy specjalisty w zakresie podobnych trudności - dr Katarzyny Bojarskiej.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.