Mam 14 lat. Ostatnio źle się czuję. Nie mogę się na niczym skupić. W szkole miałam problemy z rówieś

2 odpowiedzi
Mam 14 lat. Ostatnio źle się czuję. Nie mogę się na niczym skupić. W szkole miałam problemy z rówieśnikami niby jakoś strasznie mi niedokuczali ale dawali odczuć że mnie nie lubią np. śmiali się ze mnie czy zachowywali się jakby mnie się bali tak jakbym ich miała zarazić jakąś chorobą.A ja jestem zupełnie normalna przynajmniej mi się tak wydawało. Nie chcę wracać do szkoły ale muszę. Ostatnio ciągle mi smutno poprostu czuję się także jakbym się ciągle i coś martwiła. Miałam myśli samobójcze ale nie była bym zdolna tego zrobić. Najchętniej to bym przesiadywała całe dnie przed komputerem albo leżałam bezczynnie na łóżku. Co zrobić żeby moje samopoczucie się zmieniło?
Myślę, że trudno znaleźć jedną gotową receptę, która pomoże Ci w zmianie samopoczucia. Poruszasz wiele zagadnień takich jak pogorszenie relacji rówieśniczych, trudności w koncentracji uwagi, poczuciu smutki i bezsensu. Wszystkie te sprawy mają ogromny wpływ na to jak się czujesz i funkcjonujesz na co dzień. Warto byłoby przyglądnąć się im bliżej z pomocą np. psychoterapeuty i dopiero najprawdopodobniej wtedy nakreślą się wyraźniej możliwe źródła trudności i możliwe rozwiązania sytuacji. Trwanie w takim stanie może prowadzić do chorób takich jak np. depresja. Warto żebyś porozmawiała z rodzicami i byście mogli razem udać się do specjalisty, co jest wskazane w przypadku gdy mówisz o myślach samobójczych. Pozdrawiam serdecznie.

Witam, z tego co zrozumiałam z treści Twojej wiadomości objawy jakie opisujesz są wynikiem trudnej sytuacji w jakiej się znalazłaś. Warto byłoby zatem abyś nie tylko Ty ale też Twoje otoczenie zobaczyło potrzebę zmiany. To co dzieje się w szkole wobec Twojej osoby nie jest w porządku. Zastanawiam się czy byłoby możliwe, żebyś powiedziała o swojej sytuacji rodzicom lub innemu zaufanemu dorosłemu np. psychologowi szkolnemu, tak by móc dobrze udzielić Ci odpowiedniej pomocy. Bardzo serdecznie Cie do tego zachęcam i pozdrawiam, Martyna Sobczyk