Male odstepstwo od diety na budowe masy miesniowej

12 odpowiedzi
Witam Serdecznie! Mam pytanie odnosnie malego odstepstwa od scislej diety jestem aktualnie po bardzo udanym cyklu redukcyjnym, ktory trwal 9 miesiecy.Udalo mi sie dosc do wymarzonej sylwetki i teraz okolo 1 miesiaca jestem na budowaniu masy miesniowej jem 5 posilkow dziennie dieta jest bardzo zbilansowana i zdrowa niemniej jednak czy jesli pozwole sobie na odstepstwo 1 raz w tygodniu na weekend na 2,3 piwa czy moze to zaburzyc caly proces?
Witam, alkohol spowalnia metabolizm do zera na około pół tygodnia i wszystko a przynajmniej większość którą Pan zje zamieni się w tłuszcz. Moim zdaniem nie warto. Jeśli już, proszę wypić piwo raz na jakiś czas, ale nie systematycznie raz w tygodniu w ilości 2-3 sztuki.

Najlepszy wybór piwa to tzw piwo żywe czyli niepasteryzowane z krótkim terminem przydatności do spożycia tj 4 do 6 tygodni. Piwo niepasteryzowane o bardzo długim terminie do spożycia nie jest niczym więcej niż zabarwioną wodą z domieszką alkoholu.

Dobrym wyborem jest między innymi pochodzące z Browaru Kormoran „Świeże niepasteryzowane”, „Wyborne nieutrwalone” z Browaru Ciechan oraz „Red Aipa” z Minibrowaru Haust. Warto również zainteresować się piwem „Kormoran Jasny Niefiltrowany”. Mimo, że jest to piwo pasteryzowane, to nie przechodzi ono procesu filtracji, co niezwykle pozytywnie wpływa na jego właściwości zdrowotne oraz walory smakowe.

Można rozważyć wzięcie dodatkowo przed imprezą z piwem stopera węglowodanów z apteki lub sklepu z zdrową żywnością. wtedy ilość węglowodanów wchłanianych do organizmu spada od 30-50 %.

Aleksandra Banaszkiewicz

Przyjmuje się, że tzw. "cheat-meal" czyli niezdrowe jedzenie jako przerywnik w stosowaniu zbilansowanej diety, nie jest niekorzystny a wręcz przeciwnie - dobrze wpływa na organizm i psychikę. NATOMIAST - mam bardzo mieszane uczucia co do składu - czyli piwa. Jednak chyba nie polecałabym go wprowadzać :-)
2-3 piwa to duże odstępstwo. Według mnie max 1 x na 7-10 dni małe piwo. Pozdrawiam
Witam,

przede wszystkim gratulacje Panu osiągnięcia już takiego dużego sukcesu. Takie picie piwa, w pewnym stopniu może przyczynić się do zmniejszenia szybkości dojścia do celu. Należy sobie uzmysłowić to, że alkohol nie wnosi do organizmu wartości odżywczych. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie następnego dnia.

Pozdrawiam
Milena Olaszewska
Witam, drobne odstępstwa nie powinny źle wpływać na efekty diety. Natomiast włączenie do tego również alkoholu może zaburzyć proces.
Dzień dobry,
Uważam, że po tym jak udało się Panu osiągnąć swój wymarzony cel, buduje Pan masę mięśniowa to odstępstwo od diety w postaci spożycia 2-3 piw jest złym pomysłem. Trzy piwa 0,5 litra to średnio 675 kcal. Dodatkowo nie dostarcza do organizmu wartości odżywczych. Jest jedynie przyczyną gromadzenia tkanki tłuszczowej, której właśnie udało się Panu pozbyć. Odpowiadając na pytanie czy może to zaburzyć cały proces? Oczywiście, że tak.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Gratuluje sukcesu,.. 2-3 piwa to + 800-1200 kcal Wiec warto pomysleć czy warto?? Jak juz poleciłabym szklaneczkę dobrego whisky.. Pozdrawiam,..
Witam serdecznie. Gratuluję konsekwencji w działaniu i uzyskanych efektów. Już tyle Pan poświęcił na osiągnięcie swojego celu. Podejrzewam, że kosztowało to Pana wiele wyrzeczeń i wiele starań. Co do odstępstwa od diety w postaci trunku alkoholowego, uważam że nie jest to rozsądne postępowanie. Alkohol może zepsuć długotrwałą pracę nad sylwetką...Jeśli jest Pan na etapie budowy masy mięśniowej, zanim sięgnie Pan po kieliszek lub kufel, proszę zastanowić się dwa razy. Za wypicie tego trunku przyjdzie Panu później słono zapłacić w postaci zaprzepaszczenia uzyskanych efektów. Alkohol jest kaloryczny, zawiera tak zwane puste kalorie, do tego zwiększa apetyt. Po alkoholu czujemy się rozluźnieni, czasem nie panujemy nad naszym zachowaniem przez co może Pan zjeść wtedy więcej.
Jezeli ma pani dobrą przemianę węglowodanów, nie ma nietolerancji drożdży i zje w tym czasie mniejszy posilek wieczorny lub zastąpi go piwem to organizm sobie poradzi.
Dzień dobry,
myślę, że lepiej nie ryzykować bo w miesiącu to będzie 12 piw, a piwo ma niestety wysoki indeks glikemiczny. To jest okres świeżo po diecie redukcyjnej, więc jest zawsze ryzyko szybkiego odrabiania kalorii przy sprzyjających warunkach.Myślę, że można sobie pozwolić, ale nie na taką ilość, trzeba jeszcze trzymać rękę na pulsie zanim małymi kroczkami sięgnie się po więcej, a tak to się zazwyczaj zaczyna. Pozdrawiam
Witam,
Niestety, ale włączenie alkoholu do nawet najzdrowszej i najbardziej zbilansowanej diety może zaburzać i utrudniać pracę nad sylwetką. Szczególnie, że piwo pojawiałoby się regularnie, w każdym tygodniu. Wypicie 2-3 piw skutkuje dostarczeniem dodatkowych 500-800 kcal do diety. Należy pamiętać, że są to tzw. ,,puste kalorie'' i pod wpływem alkoholu dużo łatwiej jest zdecydować się na koleje odstępstwo w postaci niezdrowych i tuczących produktów. Proszę się zastanowić czy warto ryzykować i poświęcać sukces, który został osiągnięty ciężką pracą przez tyle miesięcy dla kilku piw. Pozdrawiam, Monika Nowicka
Witam,
2-3 piwa to dość sporo (zarówno kalorii jak i alkoholu), zwłaszcza jeśli taka ilość powtarzałaby się w każdy weekend. W takiej sytuacji jak najbardziej może to zakłócić zaplanowany proces.