Lęk przed wystąpieniami

2 odpowiedzi
Witam
Kiedy ktoś mnie o coś zapyta w grupie, skacze mi okropnie puls, czuje jak serce wali mi jak szalone, robi mi się gorąco, ciężko przełykać ślinę i coś powiedzieć, nie mogę złożyć sensownie zdania, okropnie się stresuję. Tak samo gdy mam do kogoś zadzwonić w jakiejś sprawie, to zapominam o co chciałem zapytać, często przed rozmową zapisuję po co dzwonię. Taki stres dopada mnie nawet kiedy stoję w kasie sklepu, robię się czerwony, brakuję mi tchu, boję się żeby mnie kasjerka o nic nie zapytała bo nie będę wiedział co odpowiedzieć.
Od dłuższego czasu mam coś takiego, od kilku lat myślę o samobójstwie, parę razy byłem bliski próby zabicia się ale pomyślałem, że jeszcze z tym poczekam, nie widzę kompletnie sensu życia, odcinam się od znajomych i nigdzie nie wychodzę bo po prostu mi się nie chce, nie chce mi się kompletnie nic robić bo dopada mnie stres, kiedy pomyślę, że gdzieś mam iść.
Studia ukończyłem 2 lata temu i od 2 lat normalnie pracuję, ale po pracy nigdzie nie wychodzę.
Ten stres niszczy mi całkiem życie (25lat), miałem dużo planów na siebie, ale po 2-3 dniach kiedy zaczynam się czegoś uczyć, dopadają mnie znowu te myśli i wszystko rzucam bo nie widzę znowu sensu w tym wszystkim.
Nigdy jeszcze nie byłem z tym u specjalisty, wmawiam sobie, że to normalne i taki już jestem, ale to chyba tak nie działa i trzeba w końcu coś z tym zrobić.
To tak ogólnie opisany problem, czy to jakieś objawy depresji, czy innych lęków ? Da się to leczyć ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Witam, Opisuje Pan lęki charakterystyczne dla fobii społecznej oraz wyraźne objawy depresyjne. Doprecyzowanie diagnozy będzie możliwe podczas wizyty psychiatrycznej. Nasilenie opisanych przez Pana problemów zdecydowanie przemawia za potrzebą leczenia - zarówno farmakologicznego jak i psychoterapeutycznego. Prawdopodobieństwo uzyskania wyraźnej poprawy w takich sytuacjach jest wysokie. Leczenie należy rozpocząć od wizyty u lekarza psychiatry. Pozdrawiam, PR

Witam serdecznie, na moim profilu znajdzie Pan link - dotyczący stresu - stres zabija po cichu.
W Pana przypadku stres już zdezorganizował pana organizm, gospodarkę hormalnę, a teraz aktakuje Pana psychikę, a dalszymi efektami mogę byź ciężkie choroby psychosomatyczne jak i psychiczne. Jeszcze - jak przypuszczam - nie jest za późno aby powstrzymać ten proces, a nawet go zawrócić. Ale to już ostatni gwizdek. Jeżeli jest Pan z Warszawy to zapraszam do siebie, jeżeli nie to proszę zgłosić się jak najszybciej do lokalnego psychoterapeuty specjalizujęcego się w terapi antystresowej. Ewentualnie możliwe są też konsultacje online.
W każdym razie nie ma Pan zbyt wiele czasu na działanie . Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia