Lęk po utracie przytomności

3 odpowiedzi
Witam jestem zdrowym 47 latkiem nie palę nie piję regularnie trenuję na siłowni dosyć ciężko jakieś dwa miesiące temu wracając z siłowni straciłem przytomność pobyt w szpitali pięć dni rezonans głowy ok holter ok usg jamy brzusznej ok homocysteina w normie troszkę podwyższony cholesterol okazało się że najprawdopodobniej była to hipoglikemia po reaktywna po wizycie u diabetologa okazuje się że muszę uważać na cukier od tego czasu po około miesiącu pojawił się jakiś lęk który zaczyna się gdzieś w brzuchu mam uczucie jakby brakowało mi głębokiego oddechu myślę że zaraz się coś ze mną stanie nasila się to jak tylko wyjdę gdzieś sam z domu bardzo mi to zaczęło utrudniać życie co się dzieje
W celu dokładnej oceny lekarskiej proponuję konsultację psychiatryczną. Tylko badanie da Panu odpowiedź na takie pytanie. Pozdrawiam.

Witam, Pana przypadek jest klasyczny. Często zdarza się tak że sytuacja somatyczna (tu akurat hipoglikemia, ale może to być również arytmia lub atak astmy) powoduje szereg nieprzyjemnych objawów wynikających z pobudzenia układu wegetatywnego- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Po takim incydencie organizm niejako bez przyczyny "odtwarza" te objawy- będące wegetatywną komponentą lęku. Proszę się nie martwić- to jest przejściowe i da się skutecznie leczyć. Powinien Pan udać się na wizytę do psychiatry, który przepisze odpowiednie leki. Warto także nauczyć się technik relaksacyjnych, bardzo pomocnych do opanowywania powyższych objawów. Pozdrawiam.
Wszystko wskazuje, iż po wydarzaniu jakie zostało opisane pojawiły się zaburzenia lękowe które zaczynają się dawać Panu we znaki. Pozostaje wdrożyć leczenie które sprawi, że lęk minie i powróci Pan do społecznych funkcji. Są to częste przypadku po tym jak po incydentach zdrowotnych psychika na tym cierpi.