Leczenie czaburzeń psychicznych

6 odpowiedzi
Witam, jak długo trwa leczenie kanałowe? czy cena leczenia kanałowego dotyczy całego zęba czy za kanał?
Leczenie kanałowe wraz z odbudową zęba trwa od 1 do 3 wizyt, w zależności od liczby kanałow i trudności ich opracowania. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dlatego nie ma wymogu odczekania danego czasu pomiędzy wizytami, o ile nie występuje stan zapalny wymagający np. podania antybiotyku. Podana cena dotyczy juz całego zęba (dlatego jest wyższa w przypadku zębów trzykanalowych). Do tej kwoty należy doliczyć odbudowę zęba po leczeniu kanałowym, oraz 20zl za wykonanie zdjeć rentgenowskich w trakcie leczenia niezależnie od ich ilości. Cała kwota niezależna jest tez od ilości wizyt.
Pozdrawiam

Czas leczenia kanałowego jest uzależniony od stanu zęba, a czasami również od ogólnego stanu pacjenta i od wieku. Cęnę najczęściej podaje się za leczenie zęba jako całości, a nie za pojedynczy kanał, chyba że ząb tylko 1 kanał posiada. Oddzielnie dolicza się koszt wypełnienia. Pozdrawiam Joanna Wierzbowska
Witam, zazwyczaj leczenie kanałowe trwa jedną lub dwie wizyty. Długość wizyty zależy od ilości kanałów w leczonym zębie. Cena natomiast jest podawana za konkretny rodzaj zęba np. siekacz albo przedtrzonowiec, albo za leczoną ilość kanałów np. ząb jedno lub czterokanałowy- chociaż lecząc pod mikroskopem (jest to leczenie dokładniejsze) można znaleźć ich więcej niż tradycyjną metodą. Nigdy w cenie leczenia kanałowego nie jest uwzględniona odbudowa korony zęba, np. wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego, inlay'a albo wypełnienia ostatecznego. W razie dodatkowych pytań służę pomocą. Pozdrawiam MPN
Leczenie kanałowe dotyczy wszystkich kanałów leczonego zęba i tylko leczenie wszystkich kanałów daje możliwość pełnego powodzenia naszych działań.Czas takiego leczenia to bardzo indywidualna sprawa i można to ocenić tylko podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, Cena obejmuje całość leczenia kanałowego zęba.
Witam, czas leczenia kanałowego zależy od ilości kanałów. Całość leczenia jest podzielona na kilka wizyt:
1. Dewitalizacja (czyli zatrucie zęba w znieczuleniu) ok 30 min. - kolejna wizyta za 7-14 dni
2. Opracowanie kanałów ok 1h
3. Wypełnienie kanałów ok 1h

lub

1. Ekstyrpacja miazgi w znieczuleniu i opracowanie kanałów ok 1h
2. Wypełnienie kanałów ok 1h

Cena leczenia kanałowego dotyczy całego zęba.

Pozdrawiam
Małgorzata Bykowska
Witam serdecznie,

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pierwsze pytanie, wszystko zależy od leczonego zęba, tym samym ilości kanałów oraz jego stanu i umiejscowienia w łuku. Kwestia czy pytanie dotyczy ilości wizyt czy czasu samego zabiegu na danej wizycie. To również kwestia zależna od ww. czynników.

Jeśli chodzi o samą cenę zależy ona od liczby kanałów - jest ceną za kanał.

Abym mogła precyzyjniej udzielić odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania musiałabym wiedzieć z jakim przypadkiem mam do czynienia, w związku z tym zapraszam do mojego gabinetu w Skoczowie przy ulicy Stalmacha 11 na bezpłatną konsultację oraz kontrolę stanu uzębienia w dogodnym dla Państwa terminie w godzinach przyjęć:

Wtorki 16-19
Środy 10-12
Czwartki 15-19

Lub w innym dogodnym dla Państwa terminie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, za pośrednictwem strony internetowej lub profilu na Facebooku o tej samej nazwie.

Tam również znajdziecie Państwo więcej przydatnych informacji.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam

lek. dent. Jadwiga Wojnarska - Cieślar