Lecze się u psychiatry ale ostatnio pojawiły się silne myśli związane z kłopotami finansowymi jak i

13 odpowiedzi
Lecze się u psychiatry ale ostatnio pojawiły się silne myśli związane z kłopotami finansowymi jak i częstymi klotniami.Mam myśli rezygnacyjne nie mam na nic siły nawet pojawiły się myśli o samookaleczeniu.Proszę o jakąś poradę
Dzień dobry!
Ciężko odpowiedzieć coś jednoznacznie, ponieważ nie wiem na co Pan/Pani leczy się u psychiatry i jakie jest podłoże nowych objawów. Niestety często jest tak, że sama farmakoterapia nie pomaga w poradzeniu sobie z problemami natury psychicznej/psychologicznej. Zachęcam do tego by skontaktować się z dodatkowo z psychologiem lub terapeutą (np. w nurcie poznawczo-behawioralnym). Połączone oddziaływania psychiatry oraz psychologa potrafią zdziałać cuda! Pierwszym krokiem może być telefon do Poradni Zdrowia Psychicznego z Pana/Pani miasta, lub znalezienie prywatnego gabinetu w pobliżu miejsca zamieszkania. Zachęcam żeby się nie zniechęcać i zadbać o swoje zdrowie! Pozdrawiam serdecznie.

Polecam udać się na psychoterapię,leczenie dwutorowe farmakoterapia+psychoterapia to najlepsza pomoc.
Dzień dobry, często sama farmakoterapia nie jest wystarczająca, by poradzić sobie z problemem. Leczy jedynie objawy, ale nie wyjaśnia przyczyny powstania i nie uczy radzenia sobie w trudniejszych momentach. Zachęcam więc do działania dwutorowego - farmako i psychoterapii. Pozdrawiam, Katarzyna Pawlak
Witam,
Zdecydowanie zachęcam do podjęcia psychoterapii; leczenie skojarzone jest najbardziej efektywne. Warto tez porozmawiac z psychiatrą o objawach, byc moze należaloby zmienic leki lub poczekac na ich dlugofalowy efekt.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowny Pacjencie, reakcją na kłopoty finansowe oraz kłótnie z najbliższymi mogą być przyczyną obniżenia nastroju, może nawet depresji. Oprócz udania się ponownie do psychiatry oraz do psychoterapeuty można spróbować porozmawiać o kłopotach z zaufaną osobą. Rozmowa może pokazać pani/panu inną perspektywę i inne spojrzenie na obecną sytuację oraz przynieść ulgę. Jeśli nie ma lub nie widzi pani/pan w swoim otoczeniu takiej osoby, zachęcam do anonimowych telefonów zaufania. Numery dostępne w sieci. Życzę siły do walki. Pozdrawiam !
Dzień dobry. Pani/Pana wypowiedź świadczy o dużym cierpieniu i zmaganiu z trudnościami emocjonalnymi. Wynika z tego, że trwa to już dość długo. Nie wiem z czego wynika, że korzysta Pani/Pan jedynie z pomocy psychiatry ale jak widać to nie jest wystarczające. Leki jedynie mogą stabilizować trudne stany ale nie wyeliminują trudności. Zachęcam do niezrażania się i podjęcia prób rozmowy z psychoterapeutą o dolegliwościach. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Trudno wywnioskować więcej na temat powodu wizyt u psychiatry, natomiast jeśli te kłopoty finansowe i kłótnie tak bardzo Panią/ Pana obciążają, to dobre jest skorzystać również z pomocy psychoterapeuty, gdyż psychoterapia zajmuje się radzeniem sobie z podłożem dolegliwości, nie tylko z objawami.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień Dobry, nie jest dla mnie jednoznaczne określenie "lecze się u psychiatry". Nie wiem, czy chodzi o samą farmakoterapie czy też jest to psychoterapia. Tak czy inaczej, warto porozmawiać o tych myślach z psychiatra. Natomiast jeśli leczenie zasada się tylko na farmakoterapii, prosze rozważyć rozpoczęcie również Psychoterapii. Leczenie złożone z obu komponentów, daje pełniejsze rezultaty.
Pozdrawiam
Witam. Warto wszelkie takie niepokojące objawy zgłosić u swojego lekarza bo może trzeba zmodyfikować farmakoterapię. Często jest jednak tak że sama farmakoterapia pomimo że jest pomocna jest niewystarczająca i konieczna jest również psychoterapia. Psychoterapia pomaga pacjentowi dotrzeć do przyczyn jego trudności, ich zrozumieniu i ukierunkowaniu na inne działanie. Pozdrawiam.
Szanowna/-y Pani/Panie! Podane informacje są dość ogólne i nie przybliżają Pani/Pana problematyki. Jeśli jest Pani/Pan pod opieką psychiatry, stosuje się do zaleceń, a mimo to ma poczucie, że stan nie ulega poprawie, do tego pojawiły się myśli rezygnacyjne, to w pierwszej kolejności zalecałabym powrót do lekarza psychiatry celem poinformowania go o tych objawach. Są one sygnałem, którego nie można zbagatelizować. Oznacza on, że trudności, z którymi Pani/Pan się zmaga przysparzają dużo cierpienia i powodują poczucie bezradności. Trudno wywnioskować jak długo pozostaje Pani/Pan pod opieką psychiatry. Jeśli dotychczas nie korzystał/-a Pan/Pani ze wsparcia psychoterapeutycznego, to zalecam po nie sięgnąć. Tego rodzaju pomoc w połączeniu z farmakoterapią z pewnością przyniesie zauważalne zmiany. Wszystkiego dobrego!
Witam,warto łączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapia.Leki leczą o jawy,ale nie znoszą przyczyny i tu jest właśnie miejsce na psychoterapię,by łączyć objawy z przyczynami,zmianami,czy sytuacjami życiowymi.Polecem umówić się do dobrego psychoterapeuty
Kłopoty finansowe i kłótnie są objawami jakichś stałych tendencji w sposobie zachowania i przeżywania świata. Warto nad tym pracować, być może przyczyną i źródłem tych problemów jest brak zdolności do konsekwentnego zaangażowania się w pracę lub związki, dominującą tendencją może być nierozwiązany konflikt dążenie-unikanie, który może wynikać np z lęku przez bliskością: pragnieniem bycia zależnym i jednocześnie lękiem przed zależnością. Samookaleczenie się to też objaw. W terapii jest szansa na przepracowanie tych emocjonalnych sprzeczności. Zapraszam do swojego gabinetu.
Witam serdecznie,

W przypadku myśli rezygnacyjnych i checi samookaleczenie, radziłbym psychoterapie. Podczas sesji zaglebiloby się w znaczenie myśli przyczyniających się do checi samookalecznia by je następnie przetworzyć. To bylby pierwszy krok który pozwoliby ustabilizować te myśli. W przypadku terapii poznawczo behawioralnej, można by było ulozyc plan działania który pozwolilby zwalczać takie myśli.