Leczę się od około 20 lat na prostatę.Obecnie mam 70 lat i nie wiem co dalej robić.Byłem leczony prz

1 odpowiedzi
Leczę się od około 20 lat na prostatę.Obecnie mam 70 lat i nie wiem co dalej robić.Byłem leczony przez kilka lat Finasterem.PSA ostatnio miałem 2,3.Lekarz prowadzący skierował mnie na biopsję,gdyż chyba podejrzewa raka prostaty.Niestety biopsji nie udało się zrobić,bo ponoć mam stan zapalny prostaty. Zlecono mi zażywać antybiotyki, po których mam teraz poważne problemy z żołądkiem i nie tylko.Przerwałem ich stosowanie i nie wiem co dalej robić. Prawdopodobnie następna biopsja również się nie uda.Zaczynam mieć problemy z psychiką,bo moja przyszłość jest wielką niewiadomą.
Spokojnie! Psa 2.3 nie oznacza raka prostaty. Jednak leczenie finasterydem, w Pana przypadku Finasterem oznacza obniżenie wartości PSA o połowę. Czyli w rzeczywistości wynosi 4,6. Jednak wpływ na wartość PSA mają także infekcje dróg moczowych, aktywność fizyczna, objętość prostaty i wiele innych.