LDL u osoby z cukrzycą typu 2

3 odpowiedzi
ile powinien wynosić holesterol LDL u osoby z cukrzycą typu 2.jeden lekarz powiedział mi że mniej niż 70 a inny że poniżej 100. jak to wygląda.mam od 2 lat cukrzycę typ 2, leczę się na nadciśnienie.mam 176 cm,102 kg.mój wynik LDL to 114.reszta ,czyli holesterol całkowity,HDL ,I Triglicerydy bardzo dobre wyniki ,tylko ten LDL. bardzo proszę o odpowiedzi.
Poniżej 70

Dzień dobry, niestety nie znam Pana wywiadu chorobowego, podaję Panu zalecane wartości parametrów lipidowych zalecane przez polskie Towarzystwo Diabetologiczne:
— stężenie cholesterolu całkowitego < 175 mg/dl
(< 4,5 mmol/l);
— stężenie cholesterolu frakcji HDL (HDL-C) > 40 mg/dl
(> 1,0 mmol/l) u mężczyzn i > 50 mg/dl
(> 1,3 mmol/l) u kobiet;
— stężenie triglicerydów (Tg) < 150 mg/dl
(< 1,7 mmol/l);
— stężenie LDL-C < 70 mg/dl (< 1,9 mmol/l) [dopuszczalna
jest wartość docelowa < 100 mg/dl
(2,6 mmol/l) u osób < 40 rż. bez innych czynników
ryzyka sercowo-naczyniowego;
— stężenie cholesterolu „nie HDL” < 130 mg/dl
(< 3,4 mmol/l).
Pozdrawiam,
iwona tarnowska
Witam serdecznie. Wartość cholesterolu LDL u osoby z cukrzycą,o ile nie wpółistnieje choroba niedokrwienna serca , powinna wynosić pomiędzy 70 a 100 mg%. Wówczas ryzyko powikłań sercowo - naczyniowych jest najmniejsze. Im bliżej 70 mg% tym korzystniej.