laserowe usuwanie owłosienia

1 odpowiedzi
Witam!

Mam pytanie ponieważ zapisałam się na środę do Pani doktor na laserowe usuwanie owłosienia na twarzy,jestem już po próbie, która przebiegła bardzo dobrze tylko dzięki wspaniałemu podejściu Pani doktor do mnie. Niestety biorę od 14.10 antybiotyk Duomox 1000 to czy mogę przyjechać na ten zabieg, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Nie chciałabym tego przekładać, gdyż jak najszybciej chciałabym się pozbyć tego bardzo wstydliwego problemu.

Pozdrawiam!
Każdy rodzaj lasera może powodować poparzenie skóry stąd powinno się szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo ich stosowania.
Zabiegów laserowych nie wolno wykonywać w trakcie gdy stosowane są następujące leki oraz kosmetyki;
antybiotyki (np: tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina,doksycyklina,metronidazol)
leki homeopatyczne, steroidowe,
niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, nasercowe
(amilorid, amiodaron, atenolol, bisoprolol, kaptopryl, diltiazem, enalapryl, enarenal;
niektóre leki przeciwcukrzycowe, np. tolbutamid,glipizyd,metformina
sulfonamidy;
tiazydowe środki moczopędne: hydrochlorotiazyd, bendroflumentiazyd, bemetizyd
środki przeciwbólowe (ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum i inne
(można tylko paracetamol, Apap)
niesteroidowe środki przeciwreumatyczne;
niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (terbinafina, ketokonazol, gryzeofulwina)
niektóre środki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne (np. fenotiazyny);
pochodne retinoidów  zarówno te zawarte w lekach doustnych, jak i w maściach;
leki przeciwpasożytnicze (chinina, chinidyna, chlorochina)
szczepionki np. przeciwgrypowe
kremy z witaminą A i C oraz kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np:
krem z nagietkiem,maści sterydowe,maści antybiotykowe.
środki przeciwbakteryjne w mydłach;
dezodoranty;
niektóre stosowane w perfumach substancje zapachowe
(piżmo, olejki: bergamotowy, cedrowy, lawendowy, sandałowy i waniliowy);
kwasy AHA i BHA;
kwas retinowy i jego pochodne.
Przyjmowanie Roaccutanu, Accutanu, tretinoiny, izotretinoiny wyklucza zabiegi laserami na 6 miesięcy od zakończenia terapii.
Dodatkowo na 24 godziny przed zabiegiem zabronione jest spożywanie alkoholu oraz używanie kosmetyków, toników na bazie alkoholu.
Proszę więc zakończyć terapię antybiotykową i dla bezpieczeństwa zgłosić się na zabieg dopiero 2-3 tygodnie po zakończeniu leczenia. Zdrowie jest ważniejsze niż epilacja. Proszę też zawsze pamiętać aby uprzedzać lekarza o przyjmowanych lekach. Zakaz dotyczy wszelkich laserów oraz lamp IPL i domowych depilatorów.