Kryzys w związku. Gdzie szukać pomocy?

1 odpowiedzi
Dzień dobry, wczoraj kontaktowałam się z Panem. Pisałam w sprawie: Kryzys w związku. Gdzie szukać pomocy? Chciałabym wiedzieć, czy mogę udać się do Pana na pierwszą wizytę razem z mężem? Wiem, że nie prowadzi Pan terapii dla par. Zależy mi jednak na ogólnym rozpoznaniu sytuacji. Nie widzę problemu, żebym sama uczestniczyła w takiej poradzie, jednak mężowi zależy na tym abyśmy poszli tam razem. Tłumaczy, że chce wiedzieć, co czuję. Mam w związku z tym pewne obawy... Gdy szukałam informacji na temat borderline sama zaczęłam się zastanawiać czy to ze mną jest wszystko w porządku. Boję się, że to mąż uzna mnie za wariatkę. Kompletnie sobie z tym nie radzę.Proszę o radę co w takiej sytuacji zrobić. Ewentualnie proszę o namiary do dobrego specjalisty zajmującym się terapią dla par.
Dzień dobry,

nie ma problemu, abyśmy spotkali się na pierwszej wizycie wspólnie, by dobrze zdefiniować problem. Diagnozy psychiatryczne mają to do siebie, że są dość ogólne i objawowe - wiele z tych objawów doświadczanych jest w ciągu życia przez większość ludzi, a to, co nas różni, to jak sobie z nimi radzimy. Takie spotkanie pomoże określić, jaką pełnią rolę w Państwa życiu, które z nich są problematyczne i jakie są możliwości pracy z nimi.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartosz Kleszcz