Krwawienia z odbytu przy wypróznieniu.Wczesniej kilka dni uczucie pieczenia bółu,jakby cos charowało

6 odpowiedzi
Krwawienia z odbytu przy wypróznieniu.Wczesniej kilka dni uczucie pieczenia bółu,jakby cos charowało..Biegunka,przelewanie po lewej stronie brzucha.gdy stosuje procto-hemolan 2x dziennie uzyskuje poprawe. obecnie nie stosowałam jakies 2-mce. Mam spadek HGB 7,1 i znowu zazywanie zelaza podniesienie hemoglobine do 9. tak było. obecnie tez nie zazywam,.Co mam robic kolonoskopia była w 2016r. przy podobnych objwach i wykazała nieznacznie poszerzone sploty żylne. gastroskopia nic nie wykazała.Przerwa w stosowaniu preparatów powoduje powrót dolegliwosci.po około 2-m-cach. jak obecnie. Jestem po radioterapii szyjki macicy w 2012r. czy to moze miec wpływ po tyl;u latach.
Dzień dobry.
W związku z opisywanymi przez Panią objawami powinna się Pani zgłosić do Proktologa celem dokładnego badania. Dzięki temu będzie można dobrać odpowiednie leczenie dla Pani.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry! Zapraszam na badanie proktologiczne! Myślę iż przebyta choroba nie ma na to wpływu. Pozdrawiam
Dzień dobry

Objawy ze strony okolicy odbytu mogą sugerować istnienie szczeliny odbytu. Dolegliwości brzuszne wymagają oceny lekarskiej.
Radioterapia miednicy małej w raku szyjki macicy może powodować powstawanie zrostów jelitowych i zapalenia popromienne jelita wiele lat po jej wykonaniu.
Konieczna kontrola lekarska.

Pozdrawiam
Jasiuk
Szanowna Pani, należy wykonać prawidłowe badanie proktologiczne, które odpowie na pytanie jaka jest przyczyna krwawień i jak ewentualną przypadłość należy leczyć. Pozdrawiam i zapraszam.
Witam, z Pani opisu wnioskuje ze ma Pani popromienne zapalnie odbytnicy. Może ono wystąpić po tylu latach. Niestety często trzeba stosować leki przewlekłe inaczej objawy nawracaja.
Witam prawdopodobnie jest to wynik radioterapii. Ale można sprawdzić jeszcze czy nie ma krwawienia z jelita cienkiego. Jest to badanie endoskopowe- połyka się kapsułkę w której jest kamera i po ocenie można stwierdzić czy nie ma krwawienia z jelita cienkiego. Może Pani postosować czopki Proctis M( zamiast proctohemolanu) one wzmacniają śluzówkę