krosta na stopie dziecka

4 odpowiedzi
Witam,mój 10 letni syn pokazał mi ostatnio krostę na stopie od spodu i powiedział ,że to go boli.Nie mam pojęcia co to może być,jest faktycznie twarda i wypukła. Kupiłam lek do pędzlowania na brodawki i smaruje od trzech dni ale poprawy nie zauważyłam .Czy długo trwa leczenie i czy nie skonsultować jednak czy to na pewno brodawczak.
Odp.jw

Taka twarda grudka na stopie z wyraźną bolesnością przy chodzeniu dająca uczucie „kamienia w bucie” to najprawdopodobniej brodawka wirusowa. Nie wiem jaki lek Pani kupiła, jednak najskuteczniejsze preparaty tego typu do stosowania zewnętrznego to Verrumal i Vericaust. Leczenie wymaga stosowania ich minimum przez 2-3 tygodnie. Proszę się więc nie zniechęcać i stosować lek regularnie przez ten okres. Jeśli zmiany te nie ustąpią wskazany będzie zabieg laserowy lub krioterapia. Cały proces leczenia najlepiej prowadzić pod kontrolą lekarza, zwłaszcza w przypadku dzieci.
Witam, Najprawdopodobniej to brodawka wirusowa, jednak, żeby mieć pewność musiałabym zmianę obejrzeć. Leczenie brodawki preparatami do smarowania trwa zazwyczaj około 3 tyg. należy smarować do wystąpienia delikatnej nadżerki. Jeśli to nie pomoże wskazana jest konsultacja dermatologiczna i usunięcie. Pozdrawiam, Beata Kociemba
Dzień dobry.
Opisywane objawy z dużym prawdopodobieństwem wskazują, że syn ma na stopie brodawkę wirusową. Większość preparatów dostępnych bez recepty charakteryzuje się mniejszą skutecznością niż zabiegi usuniecia zmiany w gabinetach dermatologicznych (ciekły azot, laser, elektrokoagulacje). Jeśli nawet preparaty te będa skuteczne, to stosować je trzeba minimum przez kilka tygodni.