Kręgozmyk L5/S1

6 odpowiedzi
Stan po Stabilizacji międzykłykciowej L3-L4
Kregosłup o zmiejszonej fizjologicznej lordozie,nieznacznie skrzywiony bocznie w lewo.
Trzony kręgowe prawidlowej wysokości,z zaostrzeniami na przednio-bocznych krawędziach,o nierównych blaszkach granicznych,z zagłebieniami w ich odrębie o cechach guzków Schmorla.
Kręgozmyk przedni L5-tzron kregu przemieszczony o ok 8mm,obustronnie z kręgoszczelinami w odrebie cieśni łuku.
krążęk międzykręgowy L5-S1 symetrycznie uwypuklony na tylno bocznych zarysie na ok 4mm.
W całokształcie zmiany te powodują umiarkowane zweżenie i zniekształcenie otworów miedzykręgowych L5-S1z modelowaniem nerwów rdzeniowych w ich odrębie..
Krążki międzykręgowe L3-L4i L4-L5 o obnizonej wysokości,nieco uwypuklone na tylno-bocznych zarysach.bez cech kolizlji krążkowo- korzeniowej.
kanał kregowy prawidlowej szerokości.
to jest wyni tomografi komuterowe z ndnai 2017.01,05. Ból odczuwam w prawym boku i czasami mi lewa noga dretwieje ,bole mam co dziennie raz słabsze raz mocniejsze .Ale co dziennie. To jest wynik z 2017 .01.09 .Za barzdo Rehabilitacja mi nie pomaga
Witam!
Opisane przez Panią/Pana dolegliwości to typowe bóle rzekomokorzeniowe ze stawów międzywyrostkowych L5-S1. Wysoce skuteczne jest ostrzyknięcie, czyli podanie leków w zastrzyku do stawów kręgosłupa. Wykonuje się to w gabinecie ortopedycznym najlepiej pod kontrolą radiologiczną (np.USG). Zapraszam na ten drobny zabieg. Przy rejestracji proszę podać informację "ostrzyknięcie kręgosłupa pod kontrolą USG". Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

wynik nie za ciekawy proponuję konsultacje neurochirurgiczną
Trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż brakuje w nim pytania :)
Opis KT wskazuje raczej na możliwość, że będzie konieczny zabieg operacyjny przedłużający zespolenie kręgosłupa do poziomu S1. Nie jest możliwe jednak wydanie wiążącej opinii bez zbadania pacjenta.
Nie operuję kręgosłupa i, siłą rzeczy, nie mam odpowiednich kompetencji, żeby oceniać wyniki pooperacyjne, niestety..
Sugeruję wizytę u neurochirurga.
Wprost powiem - moze rehabilitacja nie jest wlasciwa? Po przeczytaniu wyniku, sadze, ze dobra rehabilitacja/instruktarz rehabilitacyjny moglby znacznie pomoc a nawet zlikwidowac dolegliwosci. Oczywiscie badanie fizykalne i kilka kluczowych informacji z wywiadu lekarskiego sa potrzebne zeby okreslic wlasciwy plan dzialania. W razie pobytu w Warszawie - zapraszam. Mysle, ze operator, ktory przeprowadzil zabieg na kregoslupie jest osoba, do ktorej Pani/Pan powinien sie aktualnie wybrac.