Kręgosłup szyjny

6 odpowiedzi
Witam serdecznie. Mam duży problem z powodu przeciążenia kręgów kręgosłupa szyjnego. Czuje jak kręgosłup trzaska, przeskakuje w nim coś i dodatkowo ciąży mi głowa. Mam napięte mięśnie szyi i ramion. Jak powinna wyglądać diagnostyka i dalsza terapia. Co moge z tym zrobić. Dodam, że szumi mi w glowie. Pozdrawiam
Jeżeli nie ma innych dodatkowych objawów, to można spróbować terapii manualnej u wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który przywróci tkankom miękkim prawidłowy tonus. To może pomóc. W przypadku konieczności wykonania poszerzonej diagnostyki fizjoterapeuta powinien pokierować na badania do neurologa i/lub ortopedy. Pozdrawiam.

Dzień Dobry
Warto w takim razie " oszczędzać " odcinek szyjny. Diagnostyka polega przede wszystkim na dokładnym wywiadzie, ocenie postawy ciała - stojąc, siedząc, leżąc. Na jakości ruchu w stawach kręgosłupa odcinka szyjnego. strukturze tkanek okołostawowych, można też wykonać kilka testów tak by zweryfikować co jest przyczyna a nie skutkiem tej dolegliwości. Na pierwszej wizycie skupiam się w szczególności na prawidłowej diagnozie, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Mateusz Popielarski
Witam
Powinien Pan najpierw poddać się badaniu klinicznemu (testom manualnym) u osteopaty/fizjoterapeuty/ortopedy bo najtaniej i najszybciej po takiej wizycie bedzie Pan wiedział czy wystarczy takie badanie i leczenie czy trzeba zrobic badanie obrazowe, dlatego że problem nie musi byc wyłącznie w szyi.
Witam.
Diagnostyka w tym przypadku polega na dokładnym zbadaniu, przetestowaniu odcinka szyjnego kręgosłupa ale także na zebraniu wywiadu. To w połączeniu z dostępnymi badaniami obrazowymi i inną dokumentacją medyczną pozwoli na ustaleniu diagnozy. Należy pamiętać, że problemy z szumami mogą mieć wiele przyczyn, bardzo często jednak są one możliwe do wyeliminowania. Być może napięte mięśnie szyi i obręczy barkowej są wynikiem zbyt wysuniętej głowy w przód, mogą mieć też zupełnie inną przyczynę.
Witam serdecznie.
Przede wszystkim należy wykonać badanie USG tętnic szyjnych Dopplera, a następnie dobrze by było wykonać rezonans magnetyczny odcinka szyjnego. Te dwa badania dadzą obraz oraz ułatwià podjęcie decyzji jak przeprowadzić dalsza terapie. Z wyrazami szacunku WJ
Dzień dobry. W takiej sytuacji najlepiej udać się do neurologa. Badanie kliniczne pozwoli ustalić plan diagnostyki a następnie i leczenia. Napewno warto wykonać MR szyjnego odcinka kręgosłupa. Badanie lekarskie pokaże, czy potrzebne są inne badania, naprzykład MR głowy czy Doppler tętnic dogłowowych. Pozdrawiam