Korekta nosa

4 odpowiedzi
Witam, serdecznie. Mój „problem” polega na tym, iż niecałe 2 lata temu przeszłam zabieg prostowania przegrody nosowej, przez co mój nos zmienił swój kształt, zapadł się od kości nosowej, która stała się wyraźna i z profilu wygląda jak garb. Nos również zrobił się szerszy, przybrał brzydki kształt, nawet usta zaczęły się inaczej układać. Żaden z lekarzy mających nade mną wtedy pieczę nie poinformował mnie, iż istnieje prawdopodobieństwo, że nos z zewnątrz będzie inny, o co mam wielki żal i czego nie potrafię im wybaczyć. Od tamtego czasu psychicznie nie mogę się z tym uporać i patrzeć na swój 'inny' niż kiedyś nos, mimo że minęło już tyle czasu. Czy jest szansa na zabieg, po którym przypominałby mój dawny nos, czy można go jakoś „podnieść”? Czy to w ogóle jest realne? Przegroda nosowa wewnątrz jest prościutka, co zatem poszło nie tak…? Czy Pan Doktor zajmował się już czymś takim? Jaka byłaby cena takiego zabiegu? Czy może warto pójść z tym jednak najpierw do sądu i walczyć o swoje? W końcu to nie moja wina, że jest tak jak jest… Bardzo proszę o szczerą i konkretną odpowiedź.
Tak oczywiscie, komplikacje po operacjach nosa zdarzają się, a pacjenci są tego świadomi i akceptują takie ryzyko. Proszę rozmawiac z lekarzem, który operacje wykonał. Przyczyny takiego stanu są różne, stąd też nie ma jednej metody na rozwiązanie problemu. Co do winy to nie potrafię się tu wypowiedzieć, ale znam przypadki kiedy była po stronie pacjenta, lub lekarza.

Szanowna Pani,

W klinice, którą kieruję, zajmujemy się leczeniem także powikłań po operacjach przegrody nosa i korekcjach nosa. Operuje zespół chirurgów a Panią zapraszamy na wcześniejszą konsultację do dr Anny Tuszyńskiej, laryngologa, specjalizującej się w operacjach korekcyjnych nosa. Jeżeli jest Pani spoza Warszawy i ułatwiłby kontakt wcześniejszy email ze zdjęciem - prosimy o kontakt a adres recepcja@modelmed.pl i powołanie się na tę korespondencję. Informacje cenowe - w korespondencji indywidualanej - nasz cennik znajdzie Pani na stronie modelmed.pl (ceny orientacyjne). Na naszej stronie znajdzie Pani również informacje o Pani dr Tuszyńskiej. Zapraszamy.

Z poważaniem - Matuszewski
Witam,

Myślę, że swoją opinię musiał by wyrazić neurochirurg.

Pozdrawiam
Gabinet Chirurgii Plastycznej
dr Jerzy Chęciński
ul. Kazimierzowska 43
Szanowna Pani,

istnieje możliwość skorygowania tego typu zniekształcenia nosa jednak aby móc ocenić zakres zabiegu, jego koszt i możliwy do osiągnięcia efekt musiałbym ten nos zobaczyć i zbadać lub chociaż obejrzeć go na zdjęciach en face i profilowym.

Pozdrawiam serdecznie,
T.Dębski