Kolano rozerwanie rogu tylnego łąkotki

5 odpowiedzi
Rozerwanie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej-promienista nieregularna szeroka szczelina pęknięcia powoduje rozdzielenie rogu tylnego i trzonu z cechami protuzji trzonu w kierunku wiązadła pobocznego.Zmianom tym towarzyszy uszkodzenie chrząstki stawowej powierzchni obciążanej klycia przyśrodkowego kości udowej na obszarze 3cm z częściowym odsłonięciem kości podchrzestnej Obrzęk przednio przyśrodkowej czesci torebki stawowej.. Łąkotka boczna tarczowata bez zmian ogniskowych.Torbiel Bakera dl 6 cm i szer 2,5 cm.Wiazadla krzyzowe i poboczne o zachowanej ciągłości i intensywności sygnału.Chrzastka stawowa przedziału bocznego iw w stawie rzepakowo udowym o prawidłowym sygnale bez zmian ogniskowych.Jakie dalsze leczenie
Jeśli łąkotka tarczowata nie powoduje dolegliwości, to z pozostałymi przypadłościami można sobie poradzić leczeniem zachowawczym. W przypadku dolegliwości dotyczą bocznego przedziału stawu - do rozważenia artroskopia z meniscektomią łąkotki bocznej

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Biorąc pod uwagę ten opis (nie wiem czy to rezonans magnetyczny, tomografia czy wynik oceny artroskopowej) może być konieczne leczenie operacyjne. Jednak żeby jednoznacznie określić jakie i czy nie ma możliwości leczenia zachowawczego konieczna jest ocena kliniczna kolana pacjenta i oglądnięcie zdjęć.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
konieczna artroskopia, zapraszam do gabinetu angelius.pl
dzień dobry
trzeba ocenić objawy kliniczne bo samego obrazu rezonansu nie leczymy, natomiast płyn w okolicy podkolanowej wskazuje że staw kolanowy choruje.
Należy obejrzeć rezonans, zbadać Pana/Panią i zdecydować o leczeniu operacyjnym lub zachowawczym.
pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W zależności od tego ile na Pan /Pani lat i jaka jest oś kończyny , oczekiwania , poziom aktywności - rozważałbym osteoetomie HTO lub endoprotezoplastyke kolana , ale to też zależy od odczuwanych dolegliwosci i badania kolana . Nie leczymy wyników i opisów natmiast sama artroskopia może nie dać dłuższej poprawy Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.