Kłujący ból w łopatce po śnie

7 odpowiedzi
WitamWstając rano po w pełni przespanej nocy mocnym snem, odczuwam bardzo intensywny kłujący ból w głębi łopatki, promieniujący przez bark, łokieć prawie do nadgarstka. Utrzymuje się od ponad 2h gdzie starałem się go delikatnie rozciągnąć ale bez skutecznie. Co to może być i co jest tego przyczyną ? Nie miewam zazwyczaj takich bólów.
Witam,
niewygodna pozycja w czasie snu, może być przyczyną nadmiernego napięcia mięśniowego. Aktywność dnia poprzedniego także może wpłynąć na obecny Pana/Pani stan.
Mięśnie znajdujące się w okolicy łopatki m.in mięśnie obłe lub mięsień podgrzebieniowy przy dysfunkcji może dawać tzw ból rzutowany, tzn ból promieniujący np do ręki.
Ból wychodzący z głębi łopatki raczej eliminuje nam problem kręgosłupowy, ale
żeby powiedzieć coś więcej, ustalić przyczynę i pozbawić objawów należałoby Pana/Panią zbadać.
Polecam udać się do fizjoterapeuty na terapię manualną, podczas której zostanie przeprowadzona diagnostyka funkcjonalna, a następnie na podstawie wniosków praca manualna dążąca do wyeliminowania problemu.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Aneta Ficygowska

Witam, możliwości jest kilka, jednak najczęściej jest zato odpowiedzialny dysbalans mięśniowy. Proponowałabym poizometryczną relaksację oraz terapię punktów spustowych na mięsień zębaty tylny górny.
Witam. Przyczyn może być wiele. Bez dokładnego badania nie mogę Panu odpowiedzić na to pytanie. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Dzień dobry powodów może byc wiele. Od bardzo prostego związanego z pozycja szyji podczas snu do bardziej złożonych które związane są z problemami z kręgosłupem szyjnym bądź też z ogólnie pojetymi tkankami miękkimi.Mam tu na myśli powięź
Taki ból może świadczyć o napięciu mięśni znajdujących się bezpośrednio pod łopatką m podłopatkowego czy m zębatego. Należy znaleźć bolesny punkt ucisnąć i poczekać aż się rozluźni mięsień początkowo może wzrosnąć promieniowanie głównie do 4 i 5 palca ręki ale po chwili powinno się uspokoić.
Witam. Opisane objawy mają cech bólu promieniującego,źródłem może byc odc szyjny ,również nalezy sprawdzic napięcie układu mięśniowo-powięziowego .Zachęcam do wizyty u fizjoteraeputy pracujący technikami mięśniowo-powięziowymi,należy wykonać wnikliwy wywiad testy ruchowe i w oparciu o zdobyte informacje adekwatną terapię.Pozdrawiam
Dobry wieczór, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby wykluczyć problemy narządów wewnętrznych. Po konsultacji zapraszam.
Pozdrawiam Sławomir Piter