Kilka lat temu na samym środku mojego nosa utworzył się naczyniak. Miesiąc temu z przyczyn estetyczn

5 odpowiedzi
Kilka lat temu na samym środku mojego nosa utworzył się naczyniak. Miesiąc temu z przyczyn estetycznych poddałam się jego usunięcia laserem CO2. Po zabiegu zostało zaczerwienione miejsce, które smarowałam lekiem przepisanym przez lekarza - detromecyną. Po kilku dniach w miejscu naczyniaka utworzyła się dziurka. Obecnie stosuje solcoseryl w maści, jednak jestem załamana brakiem poprawy. Bardzo proszę o pomoc w dalszych krokach postępowania... czy ta wyżej wspomniana dziurka zostanie ze mną już na zawsze? co mogę zrobić aby blizna spłyciła się?
Najprawdopodobniej w miejscu usunięcia zmiany doszło do wytworzenia blizny zanikowej. W myśl znanej wszystkim zasady "Czym się strułeś tym się lecz" ;-) , można wykonać kilka zabiegów laserem CO2 tym razem w trybie frakcjonującym w celu pobudzenia wytwarzania kolagenu. Powinno to wypłycić bliznę. Można także stosować inne zabiegi i techniki. Na pewno nie jest to stan permanentny z którym sobie nie poradzimy.

Bez obejrzenia niewiele mogę powiedzieć. Najprawdopodobniej to blizna zanikowa.
Zapraszam na konsultację!
Witam
Najlepszym rozwiązaniem usunięcia naczyniaka jest użycie lasera ale o innej długości fali i laser CO2. Żadne maści nie pomogą a najskuteczniejszą w chwili obecnej metodą jest użycie lasera CO2 gdyż on właśnie służy do płycenia i wyrównania zmian na skórze.
Wygląda na to że sprawa jes świeża i wiele możliwosci jej poprawy: wypelnienie kw hialuronowym, stymujacji osoczem bogatopłytkowym z witaminami czy odpowiednio dobranym peelingiem dla zrobnania napeicia i kolorytu skory. NAJLEIEJ BYŁÓBY SIĘ ZOBACZYĆ BY POLECIĆ NAJBEZPIECZNIEJSZY I NAJSKUTECZNIEJSZY ZABIEG. POZDRAWIAM
Witam, obawiam się, że zagłębienie zostanie.