Kiedyś miałam cerę, która na nic nie reagowała, mogłam z nią robić wszystko, nie było śladu. Trzy la

5 odpowiedzi
Kiedyś miałam cerę, która na nic nie reagowała, mogłam z nią robić wszystko, nie było śladu. Trzy lata temu u mojego ojca stwierdzono trądzik różowaty. Stąd znam objawy. Od roku mam podobne. Nie są tak ostre, ale cera stała się delikatna, często czerwona, zwłaszcza po kąpieli. Pojawiają się krostki. Chciałabym się dowiedzieć, czy jakieś zabiegi mogą na to pomóc. Laser, fale? Czy można zahamować objawy?
Jesli jest to, Jak Pani pisze, grudkowo-krostkowy tradzik, to trzeba sie dowiedziec co w ostatnim czas is zmienili
Sie w Pani diecie, stylu zycia ze do pojawieboa sie tradziku doszlo. Jakich kosmetykow Pani uzywa? Czy wiecej stresowych sutuacji Pani miewa? Lasery, peelingi czy przepisane antybiotyki beda skuteczne tylko gdy znajdzie sie ‘korzen-przyczyne’ pojawienia sie tradziku. Leczenie jest I dlugie Stad podkreslam waznosc dobrej diagnozy I holistycznego podejscia do leczenia. Zapraszam na konsultacje

Tak, można próbować sobie z tym radzić za pomocą technologii laserowych. Cykl zabiegów laserem lub IPL powinien w znacznym stopniu pomóc.
Proszę udać się do dermatologa. Problem może być całkowicie wyleczony i nie dopuści Pani do pojawienia sie trądziku różowatego.
Pozdrawiam,
lek.med. Małgorzata Ornatowska
tak oczywiście. jest to możliwe różnymi technikami z dobrym rezulatatem.
zapraszam serdecznie na konsultację
Postępowanie przy wrażliwej cerze naczyniowej i trądziku różowatym będzie podobne: unikanie drażniących czynników (mróz, sauna) i zabiegów (peelingi domowe, toniki alkoholowe), stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i kosmetyków dobranych do tego typu skóry, zabiegi: peelingi lekarskie z kwasami o działaniu przeciwzapalnym, IPL, laseroterapia.