kaszel córki

12 odpowiedzi
Witam, mam pytanie. Moja córka ma 6 lat i bardzo często jest chora, ale najbardziej niepokoi mnie to, że wiecznie ma kaszel katar też, ale częściej kaszle jest to bardzo dla niej i dla nas męczace i niepokojące! Czy wskazane są test alergiczne? Czy to może być też przyczyną astmy oskrzelowej?
Przy tak małej ilości informacji na temat Pani dziecka na oba pytania mogę odpowiedzieć twierdząco.

Tak, moze byc. Zalecam zrobienie testu oraz konsultacje laryngologiczne.
Niestety nie mogę odpowiedzieć wyczerpująco na to pytanie, ponieważ zajmuję się głównie neurologią dziecięcą.
Pozdrawiam
Ewa Głuszkiewicz
Tak.Wymaga diagnostyki alergologicznej.
Tak jak najbardziej! wskazana wizyta u Allergologa!
Kaszel może być objawem astmy oskrzelowej u dzieci. Córka powinna mieć wykonane badania wyjasniające jego przyczynę .
Szanowna Pani/Panie należy wykonać dokładną diagnostykę : badania laboratoryjne, obrazowe, testy alergiczne oraz badanie lekarskie. Przyczyn może być bardzo dużo od chorób zakaźnych , pasożytniczych, alergicznych , środowiskowych uwarunkowań po nerwice. Dziecko powinno zatem być dokładnie zbadane przez lekarza.
Z objawów o których Pani pisze można niestety podejrzewać astmę oskrzelową.Proponuje wizytę u laryngologa(chrapie w nocy? ma katar?)u alergologa i pulmonologia.W astmie rozstrzygającym badaniem jest spirometria.Ppzdraeiam
Przepraszam.Dopiero dziś odczytałam pytanie. Często kaszlące dziecko w tym wieku,może być przyczyną kilku chorób. Która z nich odpowiada za obecny stan dziecka-wynika z wywiadu dotyczącego przebytych chorób. Rozpoznanie ostateczne powinno być wyprzedzone konsultacją laryngologiczną, oraz alergologiczną. Serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry. Na podstawie dość ograniczonych informacji (np. brak jest danych, kiedy objawy się zaczęły, o jakiej porze najczęściej występują, co im sprzyja, co pomaga itp) bardzo trudno jest mi stwierdzić, jaka jest przyczyna częstego kaszlu i kataru u córeczki. Nie sądzę jednak, aby to była astma oskrzelowa (tym niemniej, testy alergiczne mogą być przydatne). Pozdrawiam
Witam,
Jest wiele przyczyn przewlekłego kaszlu. W przypadku częstych infekcji może być to tzw. kaszel poinfekcyjny, w przypadku kaszlu bez związku z infekcją może być to związane z astmą (szczególnie jeśli istnieje podejrzenie alergii lub w rodzinie występuje alergia). W dalszej kolejności należałoby wykluczyć inne przyczyny takie jak np. refluks żołądkowo-przełykowy. W tym przypadku zaczęłabym od podstawowej diagnostyki ( morfologia, CRP), a następnie rozszerzyłabym o badanie spirometryczne, testy alergiczne czy IgE. Oczywiści najpierw córka powinna być zbadana, najlepiej w momencie kiedy występuje kaszel.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak
Wymienione przez panią objawy mogą być objawem alergii. Powinna się Pani zgłosić do alergologa i wykonać ewentualne testy alergiczne. Nie każda alergia i kaszel prowadzą do astmy oskrzelowej. O tym rozpoznaniu decydują specjalistyczne badania oraz przebieg choroby.