Jestem specyficzna osoba... przed 30. Pięć lat temu wkroczyłem w nowy rozdział w życiu.. zamieszkaliśmy razem, początkowo u moich rodziców, jednak po roku udało nam się wyprowadzić na swoje mieszkanie. Po dwóch latach zaczęła się istna emocjonalna katorga . Zdrady kłamstwa brak szacunku do mnie jak i samej siebie. Problem z którym się borykam ... Nie potrafię odejść by nie wrócić .. kocham ją pomimo tego ile zła w moje życie wprowadzila. Ostatnio jednak serdeczny mój przyjaciel powiedział mi że tylko rozmowa ze specjalistą mi pomoze, bo jestem (jego zdaniem)zabawka która jest na każde skinienie .." omotała wokół palca " .
Jestem stały w uczuciach i oddam wiele by ona taka tez osoba byla, jednak los chciał inaczej .. różnica wieku ? 5 lat to raczej nie duzo..a po za tym tłumaczenia że chce się wybawić jest raczej nie trafnym gdy baluje się od 16 roku życia .
Nie chcę jej stracić ale nie chce być oszukiwany i poniżany cała reszte życia. Zwłaszcza że chciałbym już zostać ojcem ... a ten temat to już chyba idzie się domyslec.


Jak poradzić sobie z tym ? Bo ja już nie mam pomysłu żadnego ... "Wszystkiego" próbowałem..
mgr Edyta Piątek
mgr Edyta Piątek
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Poznań
W tego typu sytuacji można rozważyć konsultacje indywidualne bądź konsultacje dla par. Spotkania pary z psychoterapeutą są najczęściej przestrzenią, w której po raz pierwszy możliwe jest nazwanie problematycznych zachowań partnerów. Po konsultacji będą mieli Państwo możliwość podjęcia psychoterapii, jeśli na takową się Państwo zdecydujecie. Psychodynamiczna terapia par pomaga partnerom w zrozumieniu uczuć, myśli i potrzeb stanowiących podłoże nieprawidłowych interakcji, a także w dzieleniu się nimi. W ujęciu psychodynamicznym najczęściej proponuje się partnerom podjęcie terapii indywidualnej - każda osoba z innym terapeutą. Jeśli odbycie konsultacji w parze nie będzie możliwe, zachęcam Pana do kontaktu z psychoterapeutą i rozpoczęcia pracy indywidualnej. Pozdrawiam.

 Rafał Dobolewski
Rafał Dobolewski
Psychoterapeuta
Łódź
Kończy Pan swój list pytaniem: "Jak poradzić sobie z tym?" Przede wszystkim proponuję odejść od opcji "poradzenia sobie" na rzecz skorzystania z pomocy terapeutów. Uważam,że potrzebna jest terapia indywidualna i partnerska. Sesje indywidualne to szansa na odkrycie i zrozumienie swoich potrzeb, uczuć przekonań czy ograniczeń. Terapia partnerska to okazja do bezpiecznego przedstawienia ich partnerowi. To okazja wysłuchania patrnera i szukania porozumienia. Pozdrawiam Rafał Dobolewski

 Anna Stankiewicz
Anna Stankiewicz
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Gdynia
Dzień dobry,
zachęcam gorąco do spotkania się z psychoterapeutą, aby omówić to, czego Pan potrzebuje i jak może Pan realizować swoje potrzeby. W przypadku terapii par miałby Pan natomiast szansę pracować nad tym czego oboje chcecie, potrzebujecie i możecie sobie nawzajem zapewnić z partnerką.
Pozdrawiam
Anna Stankiewicz

 Aneta Michalik
Aneta Michalik
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Katowice
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty, rozumiem, że "tego" Pan nie próbował, więc są jeszcze możliwości do wykonywania działań, zwłaszcza jeśli te na własną rękę nie przynoszą rezultatu. Otrzyma Pan wsparcie oraz wzmocni się, dowie też dużo więcej o sobie i o tym jaką drogę dalej wybrać.

mgr Beata Kot
mgr Beata Kot
Psychoterapeuta
Kraków
Dzień dobry,
Ja bym zadała pytanie - co Pan chce osiągnąć? Z Pana opisu wynika, że chce Pan, żeby partnerka się zmieniła. To jest możliwe tylko w przypadku, kiedy ona sama zechce i pójdzie na terapię indywidualną albo na terapię par (z Panem). Jeżeli partnerka odmówi, może Pan pójść na terapię sam. Psychoterapia to szansa na zmianę swojego życia, chociaż nie musi to oznaczać poprawy sytuacji w Pana obecnym związku. Serdecznie pozdrawiam,

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.