Jestem nauczycielem wf-u w podstawówce...Mój problem to nadpobudliwość, wybuchowość, czasami krzyk..

10 odpowiedzi
Jestem nauczycielem wf-u w podstawówce...Mój problem to nadpobudliwość, wybuchowość, czasami krzyk...głownie na lekcjach czy treningach...Pozdrawiam.Arkadiusz . Dziękuję za rady.
Być może jest Pan przeciążony nadmiarem obowiązków i nie radzi sobie z napięciem. Pytanie, czy zawsze miał Pan problemy z wybuchowością, czy pojawiły się pod wpływem jakichś doświadczeń. Żeby nauczyć się lepiej radzić z emocjami, trzeba nauczyć się je odczytywać. Polecam konsultację psychologa, psychoterapeuty.

Nie udzielam rad, tym bardziej za pośrednictwem internetu. Rekomenduję bezpośrednią konsultację.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panie Arkadiuszu,
Warto przyjrzeć się Sobie na terapii. Być może nie jest to praca, która Pana satysfakcjonuje, nie ten człowiek, nie w tym miejscu? Może złość pochodzi z wcześniejszych Pana doświadczeń, a nie została wyrażona. Nie wiem czy kiedykolwiek kontaktował się Pan z tym uczuciem?
Niewyrażone uczucia zalegają w nas, narastają, zostają zamrożone. Na krótką metę jest skuteczna metoda, ale po czasie wybuchają z dużym nasileniem i tracimy nad nimi kontrolę.
Pozdrawiam,
Iwona
Pana problemy nie muszą wynikać z Pana osobowości, ale sposobie w jaki docierają do Pana bodźce z otoczenia i tego jak je Pan odbiera. Może się Pan udać na konsultacje psychoterapeutyczną. Pozdrawiam.
Dobry wieczór,
Panie Arkadiuszu do zgloszonego problemu można postawić wiele hipotez mających wyjaśnić przyczynę - jednak brak danych które mogłyby potwierdzić ich trafność.
Prawdopodobnie już długi czas nie radzi sobie Pan ze swoimi reakcjami. Doceniam osobisto-zawodową odpowiedzialność podjęcia tematu indywidualnych trudności.
Zachęcam do terapii indywidualnej mającej na celu identyfikację, uporządkowanie oraz zmianę przyczyn Pana reakcji.
Pozdrawiam serdecznie Kuchta Robert
Witam,
Zdaje Pan sobie sprawę co Panu przeszkadza w komunikacji z innymi ludźmi. Pytanie czy chce Pan to zmienić. Czytanie "gotowych" rozwiązań na tym czy innym portalu Panu nie pomoże. Zachęcam do konsultacji psychologicznej u specjalisty z Pana okolicy.
Pozdrawiam serdecznie,
Zbigniew Marciniak
(zbigniewmarciniak-psychoterapia.pl)
Terapia hipnozą może być skuteczna. Andrzej Augustynek
Witam. Na podstawie tak niewielu informacji trudno stawiać jakiekolwiek hipotezy nt. Pana sytuacji oraz możliwych rozwiązań. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z psychoterapeutą celem rozpoznania potencjalnych przyczyn doświadczanych przez Pana trudności. Pozdrawiam Justyna Krupa-Burkiewicz
Dzień dobry,
Trudno mi Panu coś doradzić więcej gdyż nie znam tła Pana problemów, nie wiadomo z czego się one biorą. Warto w Pana sytuacji rozważyć psychoterapię, która pomoże Panu odnaleźć tło tych problemów i dzięki temu znaleźć rozwiązanie.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Witam serdecznie,
Żeby zrozumieć lepiej ta sytuacje przydaloby się podac nieco bardziej odczucia które towarzysza temu impulsywnemu zachowaniu. Żeby zrobić cos z tym zachowaniem, należy najpierw zrozumieć co jest czynnikiem powodującym te reakcje.