Jestem mężczyzną który ma 24 lata, mam następujący problem. W styczniu 2017 zaczęło mnie boleć na do

3 odpowiedzi
Jestem mężczyzną który ma 24 lata, mam następujący problem. W styczniu 2017 zaczęło mnie boleć na dole kręgosłupa, więc udałem się do lekarza który stwierdził, że to Rwa Kulszowa, dał mi zastrzyki i l4 na 10 dni, pomogło ból minął, ale poźniej wrócił, więc udałem się już do lekarza specjalisty ( otopeda - trumolog ). On wysłał mnie na badanie RTG, okazało się, że wszystko dobrze ale ból dalej był, wiec postanowiłem na własną rękę zrobić badanie rezonansem magentycznym na którym wyszło jak on to powiedział "Kręgosłup zepsuty" czyli przepuklina l5-s1. Napiszę, co mi wyszło w orzeczeniu.

"Dyskretne lewoboczne skrzywienie odcinka leździowego z zachowaniem fizycznej lordozy lędźwiowej"
"Na wysokosci L5-S1 obecna jest prawoboczna pjm krążka miedzykręgowego z uciskiem prawego korzenia nerwowego L5"
"Zaostrzenia krawędzi przednich trzonów kręgów L5 i S1'

Zmieniłem pracę i objawów juz wg nie odczuwałem gdy naglę zaczęło mnie boleć w górzę kręgosłupa i odrazu poszedłem na rezonans na którym wyszło:

Odcinek szyjny kręgosłupa o zniesionej fizjologicznej lordozie
Na wysokości C-5 C-6 obecne jest okrężne uwypuklenie krążka miedzykręgowego z modelowaniem zaryzsu więzadła podłużnego tylniego kręgosłupa

TERAZ MOJE PYTANIE!!

Czy z takim kręgosłupem mogę uprawiać sport? Konkretnie BOKS, bardzo mi na tym zależy.
Szanowny Panie,
bez konsultacji i badania fizykalnego ciężko stwierdzić jaki jest Pana stan faktyczny, gdyż zdarza się, że badania obrazowe nie pokazują wszystkiego. Zależy też czy zamierza Pan trenować boks zawodowo, czy hobbistycznie - są to zupełnie inne obciążenia dla trenującego.
Ponad to, z podanych przez Pana objawów, być może skuteczna rehabilitacja zlecona po uprzednim badaniu przez fizjoterapeutę, poprawiłaby stan Pana układu ruchu i tym samym pozwoliła na aktywność fizyczną.
Pozdrawiam

Witam serdecznie.
Z opisu ktory Pan przedstawił sytuacja nie wyglada źle ale pełen obraz i wydanie opinii czy boks będzie sportem dla Pana, mogloby nastąpić tylko po całościowym zbadaniu Pana, przeprowadzeniu adekwatnej terapii oraz przy stosowaniu odpowiedniej profilaktyki.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Opisy MRI, które Pan przedstawił nie przekreślają możliwości trenowania boksu (podobne opisy widuję u pacjentów praktycznie każdego tygodnia) - inaczej mówiąc jest szansa na powrót do sportu. Następne kroki które polecam to odpowiednia rehabilitacja. Po wstępnym badaniu na pierwszej wizycie, analizie Pana objawów i opisie MRI który już Pan ma, będzie można odpowiedzieć na Pana pytanie z większym prawdopodobieństwem.