Jestem mężczyzną, 26 lat, 192 cm wzrostu i jakieś 66 kg wagi. Nie stwierdzono obecności pasożytów an

17 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, 26 lat, 192 cm wzrostu i jakieś 66 kg wagi. Nie stwierdzono obecności pasożytów ani problemów z tarczycą. Czy istnieją leki, które spowolnią metabolizm, a może dieta, która wpłynie na przyrost masy i jest to problem dla dietetyka (innego lekarza?)
Dzień dobry, zdecydowanie jest to rola dietetyka. Doświadczony dietetyk pomoże uzyskać przyrost wagi wprowadzając odpowiednie żywienie oraz pokaże kilka prostych posiłków dzięki którym osiągnięcie celu nie będzie trudne. Jednocześnie należy pamiętać o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych oraz o możliwych komplikacjach związanych z nieprawidłowo dobraną dietą. Zapraszam oczywiście do siebie. Tomasz Kolipiński - dietetyk

Witam serdecznie,

Jeżeli kontrolował Pan stan swojego zdrowia z lekarzem i wyniki są prawidłowe. To warto bliżej przyjrzeć się diecie, czy spożywa Pan wystarczającą ilość energii dostosowaną do Pana aktywności. Dodatkowo, czy rozkład makroskładników w diecie jest odpowiedni. Czasem proste błędy często psują nasze plany. Oprócz diety odpowiednia aktywność fizyczna powinna wspomóc syntezę masy mięśniowej. Organizm potrzebuje bodźców, do zbudowania sylwetki na której nam zależy. Warto skonsultować się z dobrym trenerem personalnym, w celu przygotowania planu treningowego.

Pozdrawiam :)
Dzień dobry,
po zapoznaniu się z wynikami podstawowych badań laboratoryjnych, badania pod kątem celiakii oraz uwzględnieniem nietolerancji pokarmowych, możliwe jest ustalenie diety, która pomoże w przyroście masy ciała. Warto przyjrzeć się bliżej Pana nawykom żywieniowym i w razie potrzeby je zmodyfikować.
Dzień dobry, jak najbardziej warto się umówić do dietetyka, który rozpisze odpowiednie zalecenia i dietę. Jest trudne, ale nie niemożliwe, żeby przytyć :) pozdrawiam serdecznie
Proszę umówić się do dobrego dietetyka w swojej miejscowości, który zajmie się holistycznie Pana problemem, jeśli jest Pan z Bydgoszczy zapraszam do mojego gabinetu. Pozdrawiam,..
Problem niedowagi (Pana BMI wynosi poniżej 18) jak najbardziej warto skonsultować z dietetykiem. Przede wszystkim po to, by omówić Pana aktualny sposób odżywiania i sprawdzić czy nie ma w nim błędów, powodujących tak niską masę ciała. Jako dietetyk zajmuję się osobami z niedowagą, ale z doświadczenia wiem, że uzyskanie przyrostu masy ciała jest często dużo trudniejsze niż odchudzanie. W każdym razie na pewno warto, by zadbał Pan o pełnowartościową, zblinasowaną i dopasowaną do Pana potrzeb dietę.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Bieniak
Dzień dobry,
proszę wybrać się do dobrego specjalisty (dietetyka). Jeśli szuka Pan specjalisty w Krakowie /Częstochowie lub
on-line to zapraszam do mnie :).
Pozdrawiam
Katarzyna Dąbrowska
Opisany przez Pana problem może znaleźć rozwiązanie przy współpracy z dietetykiem. Podczas osobistej wizyty w gabinecie dietetyk powinien wypytać Pana o szczegóły Pana historii medycznej i żywieniowej, dokonać analizy składu ciała oraz na podstawie zebranych danych przygotować indywidualny jadłospis, w którym zostaną ujęte produkty i potrawy pełnowartościowe, o wysokiej gęstości energetycznej. Pozdrawiam
dzień dobry, jeśli Pana stan zdrowia jest pod kontrolą, to należy przyjrzeć się diecie i temu co ląduje na naszym talerzu w ciągu dnia. Nie jest to łatwe, jednak odpowiednie kompozycje posiłków powinny pomóc. Być może mój artykuł na ten temat Pana zainteresuje - znajduje się na moim blogu zdrowonajedzeni.pl "Jak przytyć - dekalog dietetyka"

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
Dzień dobry. Z pewnością powinien Pan rozważyć wizytę u dobrego dietetyka. Wiele osób niepotrzebnie obawia się wizyty, zaleceń i skomplikowanego jadłospisu, a może okazać się, że spotkanie z profesjonalistą rozwiążę Pana problem ze zbyt niską masą ciała. Jadłospis wcale nie musi być skomplikowany tylko prosty ale też zbilansowany i dostosowany do Pana zapotrzebowania z uwzględnieniem aktywności fizycznej. Jest również możliwość skorzystania z poradni on-line, bez wychodzenia z domu. Zapraszam do kontaktu.
Witam, z pewnością należy jeszcze pogłębić diagnostykę ale przystępując do diety z danymi obecnie należy ustawić odpowiednie proporcje składników odżywczych oraz zaleceń w celu obserwacji dodatkowych czynników predysponujacych do wystąpienia podłoża chorobowego w utajonych problemach: ch.tarczycy/insulinoopornosci /nietolerancji pokarnowych. Proponuje konsultacje online w celu weryfikacji czy juz można przystąpić z dietą czy należy w pierwszej kolejności jeszcze diagnozować problem.Pozdrawiam;)
Witam. Niewątpliwie właściwie skomponowania dieta, uwzględniająca zapotrzebowanie energetyczne i aktywność fizyczną byłaby dla Pana odpowiednim rozwiązaniem.
Pozdrawiam i zapraszam (również on-line)
Nie jest to problemem, zachęcam do konsultacji.
Dzień dobry,
Pytanie podstawowe: jak wygląda Pana dieta i jaka jest podaż kaloryczna (zwłaszcza białek i węglowodanów). Ważne jest też jak wygląda wchłanianie na poziomie jelit więc badanie mikroflory jelit może być istotnym wskazaniem. Również kondycja jelit uwarunkowana jest możliwością występowania stanów zapalnych o średnim lub niskim stopniu nasilenia w reakcjach na pokarmy IgG-zależnych. Badania dobieram na podstawie długiego wywiadu, który obejmuje powiązania genetyczne i metaboliczne. Najważniejsze to odnależć przyczynę źródłową obecnej sytuacji.
Zapraszam na konsultację.
Proponuję wykonać podstawowe badania biochemiczne. przeanalizować i spisać swój jadłospis oraz aktywność fizyczną, stan psychiczny i dolegliwości somatyczne jak też natury psychicznej.. zapraszam na konsultacje pozdrawiam
Witam,
zadanie jak najbardziej dla dietetyka. Z jednej strony na pewno warto bliżej przyjrzeć się jak wygląda Pana dieta- czy codzienny jadłospis pokrywa zapotrzebowanie energetyczne i zapotrzebowanie na makroskładniki. Druga sprawa czy od strony zdrowotnej wszystko jest w porządku- badanie na pasożyty i pod kątem prawidłowego funkcjonowania tarczycy to tylko wycinek całości. Może Pan mieć po prostu szybki metabolizm, ale to również możemy potwierdzić stosownym badaniem. Następnym krokiem jest opracowanie indywidualnego planu żywieniowego. Pozdrawiam
Oczywiście problem należy drążyć i szukać rozwiązania. Na pewno warto udać się na konsultację z dietetykiem, który oceni, czy spożywa Pan ilość jedzenia zgodną z zapotrzebowaniem, przeanalizuje Pana aktywność fizyczną i inne czynniki które sprawiły, że obecnie ma Pan znaczną niedowagę. Polecam konsultację online lub osobiście, pozdrawiam.