jestem mamą synka który ma dwa latka i prawie pięć miesięcy , synek bardzo dużo mówi wymawia już chy

6 odpowiedzi
jestem mamą synka który ma dwa latka i prawie pięć miesięcy , synek bardzo dużo mówi wymawia już chyba wszystko mówi zdania ,bardzo ładnie zapamiętuje wierszyki i piosenki tylko mamy od paru miesięcy problem że jak chce coś szybko powiedzieć zaczyna się jakby jąkać powtarza kilka razy ten sam wyraz a jak mówi powoli to nie ma tego problemu. jaka jest tego przyczyna i jak to zwalczyć żeby mówił wyraźnie?
Dzień dobry, wnioskując po powyższym opisie możliwe, że u Pani synka pojawiła się rozwojowa niepłynność mowy. W celu diagnozy mowy należy udać się do logopedy, który oceni stan mowy dziecka i w zależności od wyniku badania ustali odpowiednie zalecenia.
To co może Pani zastosować,przed wizytą u specjalisty, to:
-dać dziecku czas na dokończenie wypowiedzi
-nie pospieszać dziecka w trakcie mówienia
-mówić do dziecka powoli i spokojnie.
Pozdrawiam

Dzień dobry z tego co pani pisze prawdopodobnie jest to niepłynność rozwojowa . Takie zaburzenie w mowie czynnej , pomimo iż mamy do czynienia ze zjawiskiem rozwojowym , podlega odpowiedniej stymulacji . Niepłynność rozwojowa może mieć różne przyczyny. Należy więc jak najszybciej udać się na diagnostykę specjalistyczną u logopedy lub neurologopedy. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Tak po krótce można stwierdzić, że pojawiła się tu niepłynność rozwojowa. Generalnie chodzi o fakt, że myśl idzie szybciej niż mowa i tu pojawia się konflikt. Ponieważ niepłynność może mieć różne podłoże, dlatego też zalecałbym wizytę u logopedy. Łączę pozdrowienia.
Z opisu przypadku można podejrzewać że to jest rozwojowa niepłynność mówienia ,która pojawia się dość często u dzieci w początkowym okresie mowy, kiedy dziecko chce szybko przekazać informacje a jego aparat mowy nie nadąża z artykulacją .Zjawisko to czasem samoistnie mija jednak należy skonsultować się z logopedą aby wykluczyć inne przyczyny i poradzić się jak pomóc dziecku w tej sytuacji.
Między rozwojową niepłynnością a jąkaniem jest dość cienka granica. Proszę dziecko skonsultować u neurologopedy. Pozdrawiam
Witam. Przypuszczam, ze męstwo rozwojowa niepłynność mowy. Zachęcam do wizyty u logopedy bez dziecka. Tam uzyska Pani wszystkie informacje na temat rozwojowej niepłynności mowy.
Pozdrawiam
Krystyna Zielińska