Jestem kobietą z zaburzeniem osobowości typu borderline. Szukam terapeuty znającego temat. Najchętni

6 odpowiedzi
Jestem kobietą z zaburzeniem osobowości typu borderline. Szukam terapeuty znającego temat. Najchętniej prowadzącego terapię on-line
Szanowna Pani, określenie „borderline” mówi o zaburzeniach funkcjonowania, które najsilniej aktywują się w relacjach. Z tego powodu najsensowniejsza byłaby regularna terapia w gabinecie, w którym mamy dostępne wszystkie wymiary kontaktu. Mam nadzieję, że znajdzie Pani odpowiedniego/nia terpeute/ke dla siebie.

Szanowna Pani,
terapie on- line w trudnościach jakie Pani definiuje nie mogę polecić. Raczej traktowałbym ją jako ostateczność, np. w przypadku bardzo dużej odległości od osoby, która mogłaby się takiej terapii podjąć.
pozdrawiam
Tomasz Desput
Dzień dobry. W swej dotychczasowej pracy miałam możliwość poznać niejednego Pacjenta z zaburzeniem osobowości typu "borderline", niektórzy podobnie jak Pani z początku poszukiwali wsparcia w terapii online. Najczęściej jeśli nawet udawało im się znaleźć specjalistę, który się tego podjął, współpraca przynosiła nikłe efekty, czasami nawet odwrotne od porządanych. W pracy z tym typem osobowości bardzo ważnym elementem jest relacja z terapeutą, jej kształt, zaufanie, granice stawiane w relacji przez obie strony oraz zaangażowanie Pacjenta i przyjęcie odpowiedzialności za proces pracy terapeutycznej. Terapia online ze względu na swą specyfikę nie daje na to odpowiedniej przestrzeni.
Gorąco zachęcam więc by poszukać psychoterapeuty, który pracuje z Pacjentami o osobowości typu "borderline" w swej okolicy i spróbować pracy z nim w gabinecie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, Barbara Lehwark
Zapraszam do kontaktu priv.
Dzień dobry,
W naszym Centrum oferujemy terapię przez Skype osobom, które nie mają możliwości spotykać się stacjonarnie ze względu np. na odległość.
Nie ma badań naukowych, które stwierdzają, że terapia online jest mniej skuteczna od tradycyjnej. Wręcz przeciwnie, badanie przeprowadzone przez R. J. Reese, C. W. Conoley i D. F. Brossart, przedstawione w Journal of Counseling Psychology (Vol. 49, No. 2, 2002) wykazało, że pomino braku możliwości zobaczenia się z terapeutą, psychoterapia i poradnictwo prowadzone przez telefon jest efektywne i lubiane przez pacjentów; z pośród 186 osób badanych, 68% zadeklarowało satysfakcję z tej formy kontaktu a 53% powiedziało że poczuło się lepiej w wyniku przeprowadzonej rozmowy telefonicznej. Współcześnie jest ogrom badań potwierdzających skuteczność przeróżnych interwencji internetowych.
Diagnoza borderline, NIE jest przeszkodą terapii przez Skype.
Na podstawie zebranych informacji oraz własnych doświadczeń, w naszym centrum nie prowadzimy terapii przez Skypa z pacjentami:
którzy aktywnie planują samobójstwo lub poważnie się samouszkadzają, których bezpieczeństwo jest zagrożone, planującym wyrządzić komuś krzywdę,
z poważnie nasilonym uzależnieniem od środków psychoaktywnych, będących w bardzo poważnym kryzysie, cierpiących na psychozę, którzy nie mają swobodnego dostępu do komputera/internetu, są poniżej 18 roku życia, którzy mają zaburzenia osobowości paranoicznej. Powodzenia w szukaniu dobrego terapeuty!
Witam,
jako specjalista w dziedzinie psychoterapii mogę z całą pewnością powiedzieć, że terapia online nie jest wskazana w żadnym przypadku, a już na pewno nie w kontakcie z osoba ze zdiagnozowanymi zaburzeniami osobowości. Głównym obszarem nad którym trzeba pracować jest wówczas praca nad relacjami, sposobem tworzenia ich, możliwościami utrzymywania dłuższych i glebszych relacji, które sprawiają nam radość. Terapia online posiada wiele ograniczeń, a głównym z nich jest brak mozliwosci stworzenia bezpiecznego i realnego kontaktu z pacjentem. Terapie online mogłabym polecić w ramach poradnictwa bądź jednorazowej konsultacji.
Jeśli chce Pani naprawdę skorzystać z psychoterapii proszę wybrac się do gabinetu specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia :)