Jestem już ze swoją dziewczyną od lat dwóch. Mamy po 18 lat. Po jednym z nieudanych stosunków występ

8 odpowiedzi
Jestem już ze swoją dziewczyną od lat dwóch. Mamy po 18 lat. Po jednym z nieudanych stosunków występuje u mnie problem, że już podczas nakładania prezerwatywy, wydaje mi się, że z powodu stresu penis opada. Jak temu zapobiec i co można zrobić ?
Dokładnie z powodu stresu następuję zaburzenie erekcji. Nie martwić się, odpuścić, tak się zdarza i nie ma się co przejmować. Jeśli problem się będzie powtarzał to zgłosić się proszę do seksuologa psychologa:-)

Myślę, że najlepiej będzie jak przećwiczy Pan zakładanie prezerwatywy w samotności. Ewentualnie możecie Państwo rozważyć stosowanie innej metody antykoncepcyjnej
Stres przed stosunkiem jest czymś naturalnym. To oczywiste, że chcemy dobrze wypaść w oczach partnerki. Jeżeli Ma Pan do niej zaufanie - najlepiej jej o tym powiedzieć. Gdy bardzo chcemy, żeby druga strona była zadowolona, stresujemy się, ze nie damy rady. Jeśli erekcja opadnie, nic się nie dzieje. Nie świadczy to o problemach zdrowotnych ani o braku zainteresowania partnerka. Większości mężczyzn zdarzają się problemy z erekcją.
Dzień dobry,
nakładanie prezerwatywy u młodych mężczyzn często przyczynia się do zmniejszenia jędrności wzwodu, może to być wynikiem pośpiechu, skrępowania sytuacją. Uczyńcie Państwo z nakładania prezerwatywy element gry wstępnej i potraktujcie jako zabawę. Jeżeli nie istnieją inne przyczyny zab. erekcji to powinno pomóc.
Pozdrawiam ES
Dzień dobry, Niepokój czy zdenerwowanie przy zakładaniu prezerwatywy bardzo często towarzyszy młodym mężczyznom. Zbieranie doświadczenia w życiu seksualnym może być stresujące dla młodego kochanka, który chciałby dobrze wypaść i zadowolić partnerkę. W okolicznościach kiedy przypadłość taka spowodowana jest czynnikami psychogennymi pomaga podjęcie leczenia w ramach terapii seksualnej i zredukowanie lęku wraz z nabyciem nowych umiejętności. Pozdrawiam i zapraszam
Szanowny Panie,
stres jest jednym z najczęsciej występujących psychogennych przyczyn zaburzeń erekcji. Być może po nieudanej próbie zbliżenia w każdej sytuacji erotycznej Pańskie myśli koncentrują się na możliwym zaniku erekcji, to uruchamia odpowiedź emocjonalną być może lęk lub napięcie fizjologicznie zaś doświadczanie tych emocji utrudnia lub wręcz uniemożliwia osiągnięcie erekcji. Tym sposobem być może niejako programuje się Pan na porażkę.
Być może techniki łagodzenia stresu takie jak medytacja, trening autogenny lub relaksacyjny pomogą Panu opanować stres. Może warto również rozważyć kontakt z psychoterapeutą lub psychologiem seksuologiem by podczas pracy trapeutycznej mógł Pan zmienić swoje myślenie w taki sposób by nie utrudniało ono Panu osiągania seksualnego spełnienia.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowny Panie,

po pierwsze warto podkreślić Pańską dojrzałość i odpowiedzialność wynikającą z szukania rozwiązania dla w/w kwestii, by Państwa pożycie seksualne stanowiło źródło przyjemności i satysfakcji, a nie stresu.
Wspomina Pan, że wydaje się, iż z powodu stresu penis opada, brakuje mi jednak informacji, czy tak jest faktycznie (warto zatem, by kierował się Pan zarówno swoją oceną, jak i – o ile to możliwe w Państwa relacji – także obserwacjami/odczuciami partnerki).
Warto na pewno ustalić, kiedy miał miejsce stosunek, po którym zaczął występować wspomniany przez Pana problem i co takiego się zadziało, że pojawia się teraz stres. Np.: specjalista psycholog-seksuolog – dla pełniejszego rozpoznania sytuacji, a w poszanowaniu dla Pana sfery intymnej i komfortu psychicznego – dopyta o kwestie związane z przebiegiem Państwa pożycia przed wspomnianą sytuacją, jak i po niej (m.in. kiedy rozpoczęli Państwo współżycie, czy wynikało ono z obopólnej zgody, jakie emocje się wiązały się z pierwszym stosunkiem, w jaki sposób komunikują się Państwo w związku, jakie formy pieszczot są dla Państwa dopuszczalne i obopólnie preferowane, a czego Pan potrzebuje od partnerki, a co sam chciałby jej ofiarować). Istotne jest także, czy wcześniejsza aktywność seksualna również wiązała się ze stresem i jaki – wg. Pana – był jego poziom, a także w jaki sposób stres się u Pana objawia (jaki jest jego wpływ na sferę emocjonalną, poznawczą, psychiczną) i jak Pan sobie z nim radzi(ł). Równie kluczowe są aspekty zw. komunikacją między Państwem, zaufaniem, wsparciem, poczuciem własnej wartości w związku, a tym samym i bezpieczeństwa.
Wydaje się, że kwestia stresu i radzenia sobie z nim jest w Pana sytuacji jednym z ważniejszych elementów, zwłaszcza że po stosunku, który nie przebiegał po Pana/Państwa myśli może pojawiać się przekonanie negatywne o sobie jako partnerze seksualnym. Dodatkowo duża koncentracja na możliwym zaniku, a nawet i braku erekcji powoduje wzrost napięcia, co generuje emocje negatywne i w konsekwencji prowadzi do trudności ze wzwodem.
Tu pomocna może okazać się konsultacja z specjalistą (psychologiem-seksuologiem, psychoterapeutą) oraz nauka odpowiednio dobranych dla Pana metod relaksacji czy psychoedukacja, aczkolwiek w opisie brakuje w/w przeze mnie kwestii, które warto omówić w bezpiecznej przestrzeni gabinetu.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek
Już kolejne pytanie o ten sam problem. Zaburzenia erekcji na podłożu psychogennym. Proszę zgłosić się na wizytę, zapewniam że można temu zaradzić.