Jestem 3 lata po porodzie, podejrzewam u siebie rozstep mięśni prostych brzucha.Do jakiego lekarza p

3 odpowiedzi
Jestem 3 lata po porodzie, podejrzewam u siebie rozstep mięśni prostych brzucha.Do jakiego lekarza powinnam się udać by to potwierdzić? Czy wystarczy do zwykłego rodzinnego by wystawił skierowanie do chirurga czy odrazu do fizjoterapeuty? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
Dzień dobry, aby stwierdzić rozstęp mięśni prostych brzucha nie trzeba iść do lekarza. Może Pani zrobić sama test lub umówić się na wizytę do fizjoterapeuty, który pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia. Pozdrawiam

Witam serdecznie.
Najlepiej byloby udać się na wizytę do fizjoterapeuty by to on ocenił skale problemu i dobrał terapię wraz z ćwiczeniami indywidualnie do Pani potrzeb. Jeżeli uzna konsultację chirurgiczną za niezbędną to na pewno Panią skieruje do specjalisty.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Witam Serdecznie
Rozstęp mięśnia prostego brzucha można sprawdzić sobie samemu albo po prostu zgłosić się do Fizjoterapeuty, który wykona ocenę siły mięśni brzucha oraz dobierze odpowiednie ćwiczenia, aby wzmocnić poszczególne mięśnie. Do Fizjoterapeuty nie potrzebuje Pani skierowania, więc można bezpośrednio udać się na taką wizytę.
Pozdrawiam Ewelina Tomczak