jestem 1rok po usunięciu pierśi rak złośliwy po wykonaniu badan okazuje się że wyniki sa złe chemia

6 odpowiedzi
jestem 1rok po usunięciu pierśi rak złośliwy po wykonaniu badan okazuje się że wyniki sa złe chemia nie zadziałała imoga byc przerzuty jednak badania moge powturzyć dopiero za miesiąc czy to nie zadługo czekać na wyrok
To raczej pytanie do zespołu radioterpeutów lub chemioterapeutów.
Ogólnie: podejrzane miejsca o przerzuty poddać biopsji, oznaczyć "receptory" w ewentualnej wznowie raka, dobrać chemioterapię według receptorów (lub inne leczenie systemowe np. hormonoterapię lub immunoterapię), operacyjną wznowę wyciąć, nieoperacyjną naświetlić (jeśli wcześniej nie było naświetlania radykalnego).
Badania finansowane ze składek publicznych są reglamentowane i podlegają ściśle kontrolowanej przez NFZ kolejce. Jeśli Panią stać może Pani wykonać badania prywatnie, choć wydaje mi się że 1 miesiąc jest do zaakceptowania.

Witam, to zbyt mało informacji żeby udzielić porady - jakie wyniki są złe, na jakiej podstawie stwierdzono że chemioterapia nie zadziałała, w jakich badaniach stwierdzono przerzuty? Proponuję zgłosić się na konsultację z kompletem dokumentacji.
Dziękuję za pytanie. Specjalizuje się w onkologii ginekologicznej. Proszę zasięgnąć opinii innego onkologa. Przepraszam za późną odpowiedź. Życzę zdrowia.
Szanowna Pani,
nie wiem jakie badania ma Pani powtórzyć za miesiąc. Jerzeli jest podejrzenie przerzutów, to należy badania wykonać jak najszybciej.
Z wyrazami szacunku

dr n. med. Monika Bieniasz
Szanowna Pani, przedstawia Pani część problemu. Pisze Pani o "jakiś" badaniach, które były wykonane. O "jakiś" badaniach, które nie mogą być wykonane. Na podstawie przedstawionych danych nie można nic konkretnego powiedzieć. Należy Panią zbadać, ocenić doły pachowe, miejscowe zaawansowanie zmian. Zapoznać się szczegółowo z Pani historią leczenia. Dopiero wtedy można wskazać należne postępowanie. Pozdrawiam i zapraszam.
Szanowna Pani,

W kwestii badań proszę zdać się na lekarza prowadzącego. Nie pisze Pani o jakie badania chodzi, w jakiej sytuacji klinicznej itp. A może właśnie trzeba poczekać z badaniem na kolejne cykle chemioterapii celem określenia czy jest ona skuteczna? Problem wymaga szerszego omówienia.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz