Jestem 1,5 roku po zabiegu artroskopowego zmarszczenia troczka przysrodkowego rzepki za pomoca specj
2 odpowiedzi
Jestem 1,5 roku po zabiegu artroskopowego zmarszczenia troczka przysrodkowego rzepki za pomoca specjalnej nici. Moj wlasny troczek nigdy nie byl zerwany, jednak rzepka uciekala do boku, stad ortopeda zdecydowal o takim sposobie leczenia. Poza tym nie bylo zadnych innych uszkodzen w stawie kolanowym.Ostatnio mam wrazenie, ze rzepka znow zaczyna za bardzo przesuwac sie w strone boczna, zwlaszcza przy napieciu m. czworoglowego. Przypuszczam, ze nić poprostu sie rozciagnela i nie spelnia juz swojej funkcji, tak dobrze jak na poczatku. Czy istnieje szansa, ze intensywna rehabilitacja spowoduje, ze ten stan sie poprawi? Czy jest mozliwosc, ze moj wlasny troczek zacznie pracowac, bo przeciez nigdy nie byl zerwany, a jedynie rozciagniety?
Marszczenie troczka działa słabo. Tak, rehabilitacja powinna pomóc. NIe, troczek nie zacznie pracować bardziej bo to stabilizator bierny, może natomiast zacząć pracować bardziej głowa przyśrodkowa mięśnia czworogłowego uda.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Myślę tak samo jak dr Żbikowski. "Troczek" czy raczej więzadło rzepkowo-udowe przyśrodkowe to bierna struktura, która ma zapobiec ewentualnemu zwichnięciu rzepki przy odpowiednim układzie stawu. Przy normalnej pracy kolana jest ono w zasadzie niepotrzebne. To mięśnie mają ustawić rzepkę. Jeśli nie ma specjalnych objawów negatywnych (podwichanie, chrzęszczenie itp) to tylko ćwiczenia. Jeśli ucieka rzepka ucieka do boku to trzeba przeanalizować ustawienie guzowatości kości piszczelowej. Boczne - powoduje ściąganie rzepki do boku.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.