Jeśli chodzi o suplementy, to niestety nic z tych witamin nie przyjmuję. Kiedyś brałam Wit d3 ale i

5 odpowiedzi
Jeśli chodzi o suplementy, to niestety nic z tych witamin nie przyjmuję. Kiedyś brałam Wit d3 ale i tak czułam się źle. Nie wspomniałam, że mam problem z tarczycy, która balansuje na pograniczu niedoczynności i nadczynności.
Co do ruchu... Ciężko jest mi się zmusić. Próbowałam biegania, spacerów,gimnastyki a nawet kung fu. Po prostu nie mam na tyle motywacji...
Suplementacja jest instrumentem wspierającym w leczeniu wielu zaburzeń psychologicznych. Poprawia samopoczucie, a czasami nawet stanowi niezbędny element umożliwiający powrót do zdrowia. Jednak samo branie witamin czy minerałów, najlepiej naturalnych, nie zastąpi konsultacji specjalistycznej. Powodem może być źle przeprowadzona kuracja - nieodpowiednie dawki, brak innych witamin, które przyspieszają wchłanianie, a nawet nieodpowiednia godzina brania suplementu mogą uniemożliwić powrót do dobrego samopoczucia. Stąd też tak ważna jest konsultacja specjalistyczna psychodietetyczna.

Witam. Może ma Pani obniżone samopoczucie i wtedy mniejszą motywację do działania. warto wtedy szukać przyczyny tego samopoczucia, a w tym może pomóc psychoterapeuta lub psycholog.
Witam. Podstawą jest ustabilizowanie hormonów tarczycy. Od nich w dużym stopniu zależy nasze samopoczucie. Objawy niedoczynności są podobne do depresji, znów nadczynności np. do ADHD. Jeśli problem fizyczny zostanie uregulowany, to wtedy można szukać przyczyn w podłożu psychicznym i np. popracować nad motywacją do działania.
Dzień dobry, najpierw proszę udać się do endokrynologa i ustabilozowac sytuację z tarczyca, ponieważ to ona może być odpowiedziała za brak energii do działania, jeżeli to nie pomoże warto rozpocząć psychoterapię, która określi i nakreśli kierunki pracy aby sytuacja uległa poprawie, pozdrawiam
Witam serdecznie, ważne jest rozpoznanie, co jest powodem brakiem motywacji. Może wystarczy zmienić nastawienie, absolutnie nie zmuszać się , tylko zobaczyć korzyści z doświadczenia po zajęciach ruchowych. Proszę pamiętać, jeśli zmuszamy się do czegokolwiek, nic nie jest tym, o co nam chodzi,
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam
Ewa
Ps. życzę przede wszystkim dobrych doświadczen