Jakiś czas temu robiłam leczenie kanałowe zęba pani stomatolog tak mi zrobiła zęba który po 3mc się

6 odpowiedzi
Jakiś czas temu robiłam leczenie kanałowe zęba pani stomatolog tak mi zrobiła zęba który po 3mc się ułamek i wypadł został sam korzeń po czym pani stomatolog podczas robienia chorego zęba uszkodziła zdrowy ząb który pekal na pół a teraz całkowicie się kruszy. Proszę o pomoc co mogę zrobic
Witam, aby Pani móc coś poradzić najpeirw trzeba sprawdzić jakość wypełnienia kanałowego za pomocą zdjęcia rtg. Czy było do tego jakieś przeciwskazanie do korony porcelanowej czy metalowej? jest to standardowe postępowanie po lecz kanałowym i zapewne zapobiegłoby złamaniu zęba. W tej chcwili jeśli tylko korzeń jest ok możnaby odbudowac zrąb korzenia np włóknem szkalnym i koroną protetyczną. Drugi kruszący się ząb też wymaga najpierw rtg by dac Pani/Panu opcje leczenia- ogólnie mówiąc opcjonalne jest wypełnienie, onlay i korona porcelanowa z/bez leczenia kanałówego

Dzień dobry, proszę ze swoimi wątpliwościami zwrócić się do lekarza, lub zmienić lekarza. Pozdrawiam dr Kręcisz
Dzień dobry, powinna Pani wrócić do lekarki, która to wykonywala i zapytać co proponuje- bo jest prawdopodobnie trzeba będzie kolejny zab odbudować.
Pozdrawiam
zapraszam na konsultacje
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Jeżeli ząb się kruszy oznacza ze jest bardzo słaby , zniszczony . Trzeba zgłosić się do gabinetu celem wyleczenia i wzmocnienia tego zęba. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć bez badania i obejrzenia historii leczenia. To co najważniejsze, to skupić się na rozwiązaniu problemu, żeby uratować wszystkie zęby, które się da.
Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do przebiegu leczenia, zawsze można poprosić swojego stomatologa o wytłumaczenie dlaczego robi takie, a nie inne leczenie.