Jakie ćwiczenia przy skrzywieniu kręgosłupa piersiowego?

18 odpowiedzi
Witam. Na rentgenie wykryto u mnie lekkie skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Jakie ćwiczenia Pani/Pan by mi polecił i ile może potrwać leczenie?
Jestem jeszcze w wieku dojrzewania.
Witam. Jeśli Pan/Pani dalej rośnie to jest możliwość korekcji. Należy udać się do fizjoterapeuty z badaniami, nauczyć się zleconych i dobranych indywidualnie przez niego ćwiczeń i wykonywać je w domu przez okres paru tygodni/miesięcy okresowo sprawdzając poprawność ich wykonywania i stan kręgosłupa.

Ćwiczenia powinny być indywidualne dopasowane do każdego pacjenta. Niestety nie widząc Pani, nie jestem w stanie podyktować ćwiczeń. Wszystko zależy od tego w którą stronę jest skrzywienie, po której stronie jest asymetria, które grupy mięśniowe są przykurczone, a które nadmiernie rozciagnięte. Warto udać się do fizjoterapeuty w celu dostosowania odpowiednich ćwiczeń do stranu zdrowia.
Pozdrawiam :-)
Witam serdecznie jakiego rodzaju to skrzywienie?
boczne (skolioza)?
plecy okrągłe (garbienie się)?
Witam
Radzę udać się do fizjoterapeuty, terapeuty manualnego w celu szerszej diagnostyki całego ciała i postawy. Rentgen to tylko jedna z możliwości oceny stanu pacjenta.Tutaj same ćwiczenia nie wystarczą a dodatkowo muszą być zaplanowane w ściśle określony sposób. Terapeuta na bazie oceny posturalnej i funkcjonalnej całego ciała, będzie w stanie dobrać właściwe techniki lecznicze i zaplanować trening korekcyjny.
Pozdrawiam
Na pewno cwiczenia zwiększające ruchomość kręgosłupa, ćwiczenia wzmaciające mięśnie tułowia. Dokładnie jakie ćwiczenia mogą być skuteczne zależy od badania funkcjonalnego wykonanego na pierwszej wizycie.
Witam.
Jak długo będzie trwało leczenie zależy od bardzo wielu czynników, główny z nich to Pana/Pani zaangażowanie w proces leczenia oraz wybór terapeuty. Ćwiczeń jak i metod leczenia skrzywienia kręgosłupa jest sporo, więc polecam wizytę u fizjoterapeuty, który zajmuje się wadami postawy da to pewność otrzymania najlepszego efektu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry. Nie chciałbym wrzucać tutaj wszystkich lekkich skrzywień kręgosłupa do jednego worka ale raczej nie przejmowałbym się tym. Jeśli jest Pani w wieku dojrzewania to polecałbym zwrócić uwagę na postawę ciała w czynnościach dnia codziennego (w tym siedzenie przed komputerem, ustawienie szyi przy obsłudze telefonu :) itp. ). Zalecam również basen. Jeśli nie daje to Pani spokoju to proszę wybrać się pewnie na jednorazową wizytę do dobrego fizjo z Krakowa, który ułoży zestaw ćwiczeń. Pozdrawiam,
DB
Witam, na takie pytanie niestety nie da się odpowiedzieć bez obejrzenia zdjęcia i oceny skrzywienia. Dobranie ćwiczeń powinno być zawsze indywidualne, więc proszę się udać do fizjoterapeuty ze zdjęciem RTG i na pewno dobierze odpowiednie ćwiczenia i określi czas terapii. Pozdrawiam.
Zdecydowanie ćwiczenia asymetryczne ale najpierw trzeba ustalić przyczynę skrzywienia (mogę się tego podjąć w gabinecie) i wtedy brać się za leczenie.
Szanowna/y Pani/e,
wszystko zależy w jakiej płaszczyźnie występuje skrzywienie. Proszę wybaczyć, ale w celu wiarygodnej odpowiedzi z mojej strony potrzebowałbym dużo więcej informacji, a najlepiej wskazana jest wizyta osobista u Fizjoterapeuty.
Jednocześnie prognoza co do "wyleczenia" jest bardzo korzystna- wiek dojrzewania, lekkie skrzywienie. Cały proces powinien zamknąć się w kilku miesiącach systematycznych ćwiczeń.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zależy jakie to jest skrzywienie, należy też zobaczyć, czy kręgosłup nie kompensuje tego w innym odcinku. W tym wypadku bez wizyty u specjalisty nie można myśleć o dobrze dobranych ćwiczeniach
Witam. Bardzo mało szczegółów Pani/Pan podał. Sądzę, że chodzi o skrzywienie boczne. Natomiast niewykluczone są zmiany w płaszczyźnie przód-tył. Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty wraz z badaniem. Pokaże i nauczy odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych, dobranych indywidualnie do Pani/Pana przypadku.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam,
w pierwszej kolejności należy umówić sie do profesjonalnego gabinetu fizjoterapeutycznego w celu określenia kierunku skrzywienia i rotacji w obrębie kręgów oraz zaburzeń balansu mięśniowego tułowia, dopiero po szczegółowej diagnostyce specjalista określi rodzaj i czestotliwosc indywidualnej terapii. Pozdrawiam
Witam, zbyt mało informacji żeby odpowiedzieć na pytanie. Potrzebna konsultacja u fizjo. Pozdrawiam
Witam, niestety nie da się dobrać ćwiczeńna odległość, zależy to od zbyt wielu czynników. Poza tym same ćwiczenie to jedno, a terapia mięśniowo-powięziowa drugie. Zalecam skorzystanie z usług rolfingu (jeśli jest dostępny w Pani/Pana okolicy).
Pozdrawiam
Lewandowski
Witam!

Wydaje mi się wielce nie rozsądne, polecanie jakichkolwiek ćwiczeń bez dokładnego wywiadu, badania oraz obrazu RTG. Za dużo zmiennych, a za mało danych, żeby można było podać uniwersalny zestaw ćwiczeń, które mogłaby skorygować ustawienie kręgosłupa. Proponuje zgłosić się do fizjoterapeuty w swoim mieście w celu opracowania odpowiedniej terapii i planu działania. Pozdrawiam.
Witam, w takiej sytuacji zapraszam specjalistycznego fizjoterapeuty na wywiad i testy funkcjonalne,które określą deficyty posturalne .Bez nich nie można trafnie ocenić problemu motorycznego a tym bardziej dobrać ćwiczeń.Dobór terapii a także długość jej trwania i intensywność jest indywidualna. Dlatego,że zależy od plastyczności,regularności w stymulacji narządu ruchu ćwiczącego pacjenta :) . Pozdrawiam.
Witam w przypadku wad postawy najlepszym wiekiem do skorygowania jest 10 rok życia im dalej od tego wieku tym jest trudniej ale nie jest to nie możliwe. Podstawą w korygowaniu postawy jest zmiana nawyku ułożenia naszego ciała innymi słowy najpierw trzeba ustawić ciało w pozycji skorygowanej a dopiero potem wykonywać ćwiczenia dlatego polecam wizytę w celu objaśnienia wszystkich szczegółów odnośnie całego procesu. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek