Jakie badania należy przynieść na pierwsza wizytę jeśli leczę sie na Hashimoto?

12 odpowiedzi
Jakie badania należy przynieść na pierwsza wizytę jeśli leczę sie na Hashimoto?
Dzień dobry,

Na pierwszą wizytę bez względu na chorobę należy przynieść wyniki takich badań jak:
* glukoza na czczo
* lipidogram oraz próby wątrobowe
* morfologia

Dodatkowo w przypadku Hashimoto należy przynieść wyniki badań tarczycowych (TSH, fT3, fT4 oraz przeciwciała tarczycowe, dodatkowo usg tarczycy jesli było wykonywane)

Pozdrawiam,
Magdalena Ochnio

Dzień dobry, w przypadku pierwszej wizyty należy mieć ze sobą: morfologię z rozmazem, glukozę na czczo, lipidogram.
Przy chorobie Hashimoto należy przynieść ze sobą: TSH, fT3, fT4, anty-TPO, anty-TG, rT3 oraz USG tarczycy. Dobrze jest wykonać dodatkowo: wit.D3, żelazo z ferrytyną, wapń, selen.
Pozdrawiam,
Ewelina Gałęziowska
Dzień dobry,
na pierwszą wizytę warto przynieść badania pokazujące stan tarczycy (TSH, ft4, antyTPO, antyTG, ewentualnie też usg tarczycy, jeśli było wykonywane). W zależności od stanu zdrowia i zgłaszanego problemu dietetycznego, mogą też przydać się takie badania jak: glukoza, insulina, lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, triglicerydy), wit. D. Ale o tym decyduję najczęściej po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotno-żywieniowego.

Pozdrawiam
Ewa Bieniak
Dzień dobry! Na pierwszą wizytę warto przynieść wyniki badań: TSH, Ft3, Ft4, anty TPO, anty TG. Polecam też oznaczyć poziom witaminy D - 25(OH)D3 oraz ferrytyny w surowicy krwi.
Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Wrzesińska
Dzień dobry
Proszę przynieść te badania, które Pani ma .
Dieta i akupunktura świetnie uzupełniają leczenie hormonalne,oraz leczą objawy towarzyszące chorobie.
Pozdrawiam
Jolanta Kudera
Dzień dobry,
na pierwszą wizytę najlepiej mieć ze sobą podstawowe badania takie jak morfologia z rozmazem, glukoza, lipidogram, próby wątrobowe oraz elementy związane z jednostką chorobową (TSH, FT3, FT4, aTPO, aTG, USG tarczycy). Warto również zbadać poziom insuliny na czczo, ponieważ często z chorobą Hashimoto występuje insulinooporność oraz poziom witaminy D3. Myślę, że nie ma sensu badać wszystkiego, ponieważ z samego wywiadu zdrowotno-żywieniowego dietetyk/lekarz może uzyska wiele informacji i ewentualnie zasugerować wykonanie dodatkowych badań.
Pozdrawiam serdecznie,
Ireneusz Chmiel,
dietetyk kliniczny
Uprzejmie proszę o przyniesienie wyników do oceny pracy tarczycy czyli : TSH, Ft3, Ft4, anty TPO, anty TG; ponadto : ferrytyna, morfologia, glukoza i insulina na czczo, lipidogram, próby wątrobowe. Dodatkowe badania mogą wynikać z wywiadu a są to najczęściej: wit D, it B12, kreatynina, elektrolity, kwas foliowy, kwas moczowy.
Pozdrawiam i zapraszam, Beata Lewonowska dietetyk kliniczny
Dzień dobry. Polecam zabrać ze sobą aktualne wyniki badań: TSH, fT4 oraz wynik badania USG i przeciwciał Anty-TPO i Anty-TG. Dodatkowo przed wizytą można wykonać (lub przygotować nie starsze niż miesiąc) badania: morfologię, glukozę i insulinę na czczo oraz lipidogram. Natomiast na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowo-zdrowotnego podczas wizyty mogę zasugerować wykonanie dodatkowych badań lub wizytę u lekarza rodzinnego/lekarza specjalisty, jeśli sytuację będzie tego wymagać. Serdecznie zapraszam do kontaktu!
Dzień Dobry. Na pierwsze spotkanie z dietetykiem warto zabrać wyniki ostatnich badań (morfologia krwi, poziom glukozy, insuliny, lipidogram, transaminazy, poziom hormonu TSH, Ft3, Ft4, anty TPO, anty TG, ogólne badanie moczu). W trakcie wizyty dietetyk przeprowadzi wywiad zdrowotny (różne schorzenia i dolegliwości mogą mieć wpływ na zaburzenia związane z żywieniem i czasem trwania kuracji) i ewentualnie zasugeruje wykonanie badań dodatkowych. Pozdrawiam, Małgorzata Kamionowska
Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą aktualne, podstawowe badania tj.morfologia, lipidogram, glukoza i insulina, trójka tarczycowa i przeciwciała anty TPO i anty TG, USG tarczycy jeżeli takie było wykonane.Należy pamiętać o spisaniu dzienniczka żywieniowego chociażby z 3 dni.Po obszernym wywiadzie z pacjentem, na podstawie objawów jakie występują u pacjenta dietetyk czy lekarz może zasugerować inne badania. Pozdrawiam Anna Łągiewska
Witam, TSH, FT4, FT3 i anty TPO, dodatkowo wskazane byłoby zrobić badania insuliny i glukozy na czczo, do tego lipidogram, kreatynina, kwas moczowy i chociaż jedną próbę wątrobową, ponadto mocz i wit.D3. Wyniki wymienione powyżej pozwolą na zapoznanie się z funkcjonowaniem całego organizmu. Po przeprowadzonym wywiadzie żywieniowym, ustaleniu parametrów masy ciała i zawartości m.in. tłuszczu można przystąpić do ułożenia/skomponowania prawidłowej diety.
Pozdrawiam :)
TSH, Ft3. Ft4, anty TPO, antyTG, witamina D3, lipidogram, morfologia, ferrytyna, witamina B12.