Jaki może być powód wzrostu a TG? W czerwcu zeszłego roku mialam przeprowadzony zabieg całkowitego usuniecia tarczycy z powodu nowotworu. Wynik aTG wynosil 80.1 przy normie <115 po 6 mcach moj wynik przy tych samych normach wynosił 147.9 w styczniu 248 . co może być powodem
dr n. med. Małgorzata Syrenicz
dr n. med. Małgorzata Syrenicz
Pediatra, Endokrynolog
Szczecin
Zbyt mało danych, żeby udzielić odpowiedzi. Wzrost poziomu przeciwciał p-tyreoglobulinie (ATG) może przemawiać za czynnym procesem autoimmunizacyjnym, czyli za tym, że w Pani organizmie są jeszcze komórki tarczycy. Jaki jest poziom tyreoglobuliny? Jaki to był nowotwór tarczycy? Czy to był rak (brodawkowaty, pęcherzykowy tarczycy)? Czy miała Pani leczenie uzupełniające 131J? Czy miała Pani rozpoznaną chorobę Hashimoto? Powinna Pani zadać te pytania swojemu lekarzowi endokrynologowi. Jeśli w badaniu hist-pat nie ma Pani wyniku: rak tarczycy, może Pani spać spokojnie. Jeśli w badaniu hist-pat jest stwierdzenie: rak tarczycy, to nie miano przeciwciał p-tyreoglobulinie (aTG), ale poziom tyreoglobuliny jest ważniejszy.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.