Jaka kolejność wykonania zabiegów?

22 odpowiedzi
Witam. Proszę o podanie kolejności wykonania zabiegów: modelowanie twarzy, usuwanie blizn po trądzikowych, zamykanie naczynek, foto odmładzanie. Jaki okres, w przybliżeniu mogą zająć te zabiegi? Z poważaniem Ewa B.
Pani Ewo , zabiegi te mogą być wykonywane w dowolnej kolejności przy zastosowaniu odpowiedniego odstępu czasowego, który trwa od 4 - 8 tygodni. Jednak proces usuwania blizn potrądzikowych trwa najdłużej i proponuje zacząć właśnie od od tego. Są różne zabiegi, które stosujemy w leczeniu blizn potrądzikowych np laser frakcyjny, dermapen, peelingi a dodatkowo wspomaga się leczenie iniekcjami z użyciem kwasu hialuronowego czy koktajli do mezoterapii. Tych zabiegów musi być kilka i dlatego kolejność i celowość pozostałych zabiegów będzie uzależniona od sposobu leczenia blizn potrądzikowych. Szczegółowe informacje może pani uzyskać na wizycie konsultacyjnej , gdzie lekarz indywidualnie dobierze program leczenia. Pozdrawiam. Magdalena Tyc Tyka

Witam serdecznie,
Zapraszam na wizytę, gdyż wszystko zależy od stanu zdrowia, zaawansowania procesu itp.
Pozdrawiam:).
Piotr Niedziałkowski
Witam, każdy pacjent przy pierwszej wizycie w moim gabinecie ma ustalany indywidualny program zabiegowy. Teraz jest dobry czas na robienie zabiegów z użyciem laserów. Proponuję fotoodmładzanie i usuwanie blizn zamiennie co 2-3 tygodnie , 4 razy każdy zabieg, ewentualnie zamykanie naczynek, jeśli fotoodmładzanie nie pomogło a na końcu modelowanie twarzy. Pozdrawiam i zapraszam do gabinetu.Magdalena Wiórek
Uważam,że należy wykonać w odpowiedniej kolejności-zamykanie naczyń,następnie fotoodmładzanie, redukcja blizn potrądzikowych i modelowanie twarzy. Biorąc pod uwagę wielokrotność zabiegów redukcji blizn potrądzikowych to potrwa kilka miesięcy. Pozdrawiam. Dr Marek Nowosielecki
Dzień dobry, plan zabiegowy zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania zmian i ich lokalizacji, dlatego konieczna jest konsultacja z możliwością obejrzenia twarzy. Zasada jest taka, najpierw peeling ( jeśli to będzie sposób likwidacji blizn) i/lub mikronakluwanie, następnie zamykanie naczyń . W zależności od zastosowanej metody można to łączyć z fotoodmladzaniem. Obie te metody połączone sa z nagrzewaniem i dlatego modelowanie twarzy na końcu. Jeśli jednak chcemy zacząć od modelowania należy odczekać z nagrzewaniem 1-3 miesiące. Pragnę zaznaczyć, że jest to tylko schemat i moze być indywidualnie dostosowany do konkretnych pacjentów i ich potrzeb
Dzień dobry Pani Ewo, odpowiedź na pytanie nie jest niestety taka prosta jak może się wydawać :)
Terapię należałoby ułożyć na bazie dokładnej analizy Pani twarzy - bez jej zobaczenia trudno mi powiedzieć jakie ma potrzeby w pierwszej kolejności.
Pod względem wskazań i przeciwwskazań to zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (wypełniaczy) nieco wykluczają się z fotoodmładzaniem - to też zależy jaką techniką wykonywany jest zabieg. Jeżeli techniką wykorzystująca ciepło to będzie to neutralizowało działanie wypełniacza. Wtedy należałoby najpierw wykonać zabiegi fotoodmł., później wypełnienia. Może się jednak okazać, że po wykonaniu jednego z nich Pani skóra nie będzie potrzebowała kolejnego i na odwrót.
Jeżeli chodzi o redukcję blizn i rozszerzonych naczyń krwionośnych to też zależy od tego jak duże są i jak dużo ich jest.
Czas jaki zabiegi mogą zając też jest trudny do określenia. Może to być kilka miesięcy, a może to być też kilka lat - zależy jak obszerne są zmiany.
Najwłaściwszą drogą będzie spotkanie z odpowiednimi specjalistami, którzy zaoferują Pani kompleksowe podejście i zaplanują całą terapię. Mam tu na myśli lekarza zajmującego się medycyna estetyczną i kosmetologa (taka konfiguracja najczęściej przynosi najlepsze rezultaty). Jeżeli wybrała Pani już klinikę w której zrobi zabiegi warto zwrócić uwagę na kompleksowość możliwości i podejścia specjalistów. Terapia na początku powinna być zaplanowana tak, aby była Pani usatysfakcjonowana.
Proszę pamiętać żeby zacząć od problemów, które są dla Pani najistotniejsze.
Jeżeli nie jest Pani jeszcze zdecydowana na specjalistów/klinikę, oczywiście zapraszam do Body Care Clinic.
Pozdrawiam serdecznie,
Monika Mazur
Witam,

jeśli chodzi o fotoodmładzanie i blizny potrądzikowe można wykonać zabieg kwasem TCA, zabieg można wykonać całorocznie pod warunkiem stosowania kremów z wysokim filtrem (czas zabiegu około 30min). Zamykanie naczynek proponowałabym w okresie jesień/zima i raczej przed zabiegiem kwasami... co do modelowania twarzy, nie m znaczenia kiedy wykona się zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.
Ines Filip
Szanowna Pani,
zarówno kolejność, jak i czas trwania leczenia zależą od stopnia zaawansowania zmian i oczywiście - od oczekiwań pacjenta co do swojego wyglądu i tego, co w pierwszej kolejności chciałby poprawić. Jeśli myśli Pani o kompleksowym podejściu - to w pierwszej kolejności radziłabym korektę blizn potrądzikowych i zamykanie naczynek, natomiast później - modelowanie twarzy. Tak jak pisałam - czas leczenia zależy od stopnia zaawansowania zmian, ale (bardzo ogólnie) szacowałabym go na 3 do 6 miesięcy.
Witam serdecznie, na początek polecam usuwanie blizn potrądzikowych laserem CO2. Jeżeli zdecydujemy się na zabieg z użyciem lasera CO2 zabieg fotoodmładzania nie będzie konieczny (możemy usunąć blizny potrądzikowe a dodatkowo odmłodzić skórę) później proponowałabym zabiegi modelowania twarzy wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego (jeżeli wcześniej wykonamy zabieg laserem CO2 zmniejszamy ilość zużytego preparatu, przez to zabieg będzie tańszy) Na samym końcu proponowałabym zamykanie naczynek. Oczywiście podaje tutaj jedynie schemat postępowania, a tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb skóry i dopiero po przeprowadzeniu badania mogłabym dokładniej odpowiedzieć na zadane pytania. Pozdrawiam serdecznie lek. med. estetycznej Hiacynta Kwiatkowska
Witam.
Proszę w pierwszej kolejności udać się na konsultację niewirtualną.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Ja zajmuję się głównie przeszczepem włosów oraz zabiegami wzmacniającymi włosy. Najrzetelniej na Pani pytanie odpowie chirurg plastyczny lub lekarz medycyny estetycznej wykonujący wymienione przez Panią zabiegi.
Pozdrawiam
Szanowna Pani, bliższych informacji jestem w stanie udzielić podczas konsultacji. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Porusza Pani jedną z ważniejszych kwestii w medycynie estetycznej. Na pewno powinniśmy się kierować stanem ogólnym skóry, schorzeniami towarzyszącymi, wykonywanymi wcześniej procedurami etc. Czyli wizyta u lekarza, wywiady badanie.
Odpowiadając ogólnie, osobiście przyjąłbym kolejność wymieniona w Pani pytaniu., a więc 1. Kwas hialuronowy celem nawodnienia skóry i wzrost kolagenu, po kilku tygodniach Fraxel 2-3x w odstępach kilku tygodni, dopiero wtedy zamykanie naczynek laserem, 1 dzień i na końcu IPL.
Pozdrawiam.
Grzegorz Kaźmierowski
Dziękuję za pytanie! Pani Ewo!! Przede wszystkim zapraszam Panią do gabinetu na BEZPŁATNĄ konsultację, ponieważ nie widząc Pani skóry ciężko jest po omacku planować terapię. Zabiegi, które PAni wymieniła niestety wykluczają się wzajemnie i żeby uzyskać z nich jak największą korzyść trzeba je mądrze zaplanować. Energia cieplna, czyli fotoodmładzanie skraca żywotność kwasu hialuronowego (modelowanie twarzy), dlatego zaprosiłabym Panią najpierw na leczenie blizn potrądzikowych (peelingi medyczne ewentualnie mezoterapia mikroigłowa) w kolejnym etapie fotoodmładzanie, następnie wypełnienie blizn potrądzikowych (które nie zostały zredukowane przez peelingi - i dlatego właśnie muszę zobaczyć Panią na żywo, żeby ocenić czy np. peeling medyczny spłyci Pani blizny ) oraz modelowanie twarzy. W razie kolejnych pytań zapraszam do gabinetu na rozmowę (oczywiście bezpłstną :) )
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Kolejność jest taka :usuwanie blizn 1 wizyta, za 2 tygodnie usuwanie naczynek, za tydzień po tym kontrola i ewentualnie fotoodmladzanie (nie ma w moim gabinecie ponieważ ja preferuję naturalne metody regeneracji )na to miejsce proponuję mezoterapię własnym osoczem na końcu modelowanie twarzy.Razem będzie ok 2 miesięcy.Na wiosnę będzie Pani 10 lat młodsza.Pozdrawiam
Zapraszam na wizytę i po zapoznaniu się z Pani problemami, stanem skóry oraz oczekiwaniami będę mógł doradzić i zaproponować optymalne leczenie i odpowiednie zabiegi. Z poważaniem
1.zamykanie naczyń 1-2 wizyty co m-c 2.usuwanie blizn potrądzikowych :3 wizyty co 2 tyg..3.Modelowanie twarzy na jednej wizycie
Witam,

Pytanie jest dość ogólne, niemniej jednak w pierwszej kolejności należałoby zająć się zmianami naczyniowymi i bliznami potrądzikowymi. Oba zabiegi wykonujemy przy zastosowania laserów, a jak wiadomo, późną wiosną i latem, tych procedur raczej się nie wykonuje ze względu na ryzyko indukowania przebarwień. Jeśli chodzi o zamykanie zmian naczyniowych to zazwyczaj jest to jeden - maksymalnie dwa zabiegi. Jeśli chodzi o blizny potrądzikowe to ilość zabiegów zależy od ich wielkości i rozległości ( zazwyczaj 3 do 6 zabiegów likwiduje problem), ważny jest tutaj odstęp między zabiegami, aby naskórek mógł się w pełni zregenerować. Przy tej samej procedurze możemy również wykonać zabieg fotoodmładzania skóry. Jako ostatni w kolejności przeprowadziłbym zabieg modelowania twarzy z zastosowaniem kwasu hialuronowego i ewentualnie nici liftingujących. Kwas hialuronowy pod wpływem lasera frakcyjnego, którym sugerowałbym wykonać zabieg redukcji blizn potrądzikowych, może ulec szybszemu rozkładowi, stąd taka, a nie inna kolejność zabiegów.
Pozdrawiam serdecznie
dr Andrzej Kępa
Dzień dobry.
Dziękuję za pytanie. Metody z wykorzystaniem energii- światła laserowego, intensywnego-pulsacyjnego, fali radiowej, plazmy, bliskiej podczerwieni, LED i.t.d., w których domenie jest m.in. leczenie blizn, zmian naczyniowych, fotoodmładzanie stosujemy przed implantacją wypełniaczy, nici liftingujących stosowanych w modelowaniu twarzy. Metody złuszczjące można stosować przed, lub po, z zachowaniem odpowiedniego ostępu czasu. Równolegle można stosować mezoterapię igłową, mikronakłuwanie, osocze bogatopłytkowe. Czas leczenia wymienionych zmian powinien zamykać się w okresie ok. 6 m-cy i liczbie kilku wizyt.
Pani Ewo,
wszystko zależy od zaawansowania zmian, proponuje zacząć od usuwania zmian potrądzikowych oraz zamykania naczynek. Zapraszam na konsultację, podczas, której ocenimy kondycje skóry oraz zaplanujemy plan i długość terapii.
Pozdrawiam, Paulina Godny
Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie bez oglądania pacjentki. Właściwą kolejnością wydaje się być poradzenie sobie najpierw z bliznami potrądzikowymi - co może wymagać kilka różnych zabiegów i może zająć czas 2 - 4 miesiące. Potem można przystąpić do modelowania. Wszystko zależy od stanu/wielkości blizn, stanu skóry, Pani oczekiwań co do modelowania twarzy, wieku biologicznego skóry, etc. Pozdrawiam. Robert Chmielewski
Wszystko opowiem na konsultacji i zaplanujemy całą procedurę.