Jak wyleczyć przyzębie i bóle dziąsła?

1 odpowiedzi
Witam, mam problemy z dziąsłami, które bardzo mnie bolą w czasie jedzenia, a szczególnie gdy jem mięso. Między 6 a 7 zębem dostaje się jedzenie pod dziąsło i bardzo mnie to boli. Ulga przychodzi gdy jedzenie wyjdzie, a sama nie mogę go wyciągnąć za pomocą nici, bo ból jest jeszcze większy. Czasem pomaga mi ucisk dziąsła ku dołowi i jedzenie wtedy wychodzi. Mam 29 lat i zdrowe zęby, bo byłam już u lekarza, ale nie pomógł mi z tym, tylko powiedział tak żyje połowa ludzi”, ale ja nie chcę tak żyć, bo ból jest straszny. Czasem wydaje mi się, że usunięcie tych zębów przyniesie mi jedynie ulgę. Dodam, iż krwawią mi dziąsła przy każdym myciu, często mam stan zapalny oraz brzydki zapach z ust i pojawia się czasem ropa. Zgłębiłam trochę temat i myślę, że może to być to chore przyzębie, czemu winne są kieszonki międzyżebrowe, gdzie zbiera się jedzenie. Bardzo często zapalenie mam tak silne, że nie mogę zamknąć szczęki. Jak mam sobie z tym problemem poradzić?
W przypadku chorego przyzębia bardzo ważna jest maniakalna higiena jamy ustnej, ważne aby co pół roku odwiedzieć swojego stomatologa w celu wykonania profesjonalnej higienizacji zębów.
serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu, chętnie Pani pomożemy ulżyć w bólu, a także doradzimy w sprawie doboru szczoteczki, pasty a także płukanek jamy ustnej !