Jak widzę ładna dziewczyne, kobietę, to brak odwagi aby podejść do niej zagadać. Poza tym uczę się z

6 odpowiedzi
Jak widzę ładna dziewczyne, kobietę, to brak odwagi aby podejść do niej zagadać. Poza tym uczę się zawodu technik informatyk dużo nauki prac kontrolnych, egzaminy i zmęczony też jestem. Krępuje się, nie zabardzo nie wiem jak zacząć rozmowę. Brak odwagi niska samoocena i nietylko co mogę zrobić w tym przypadku do psychologa, psychoterapeuta?
Witam serdecznie,
Rekomenduję poszukać dobrego psychoterapeuty (takiego z którym będzie Pan się dobrze czuł),popracować nad poczuciem własnej wartości, a z pewnością poprawi się Pana samoocena i jakość życia.
Powodzenia!

Pewności siebie można się nauczyć. Kilka sesji pod okiem terapeuty może dużo pomóc. Być może opisywany kłopot to kwestia przekonań "zaszczepionych" Panu w procesie wychowania. Warto się im przyjżeć i przeanalizować z terapeutą.
Rafał Dobolewski Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Napisał Pan o trudnościach w kontaktach z kobietami. Dodatkowym stresorem jest duża ilość obowiązków w szkole. To sytuacja, która może utrudniać swobodne zapoznanie drugiej osoby. Napisał Pan również o niskiej samoocenie, co można oczywiście wypracować na psychoterapii. Polecam Panu poszukanie dobrego terapeuty w miejscu, w którym Pan mieszka. Regularne spotkania umożliwią poprawę funkcjonowania i myślenia na swój temat, co zwiększy pewność siebie i swobodę w nawiązywaniu relacji.
Pozdrawiam, Rachubińska Magdalena - PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
Dzień dobry. Proponuje udać się na konsultacje do psychoterapeuty, będzie miał Pan możliwość przyjrzenia się temu problemowi i zrozumienia skąd on się wywodzi i przepracowywania go. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Opisana przez Pana sytuacja wskazuje na to, iż potrzebuje Pan wsparcia w obszarze radzenia sobie z obciążeniem i stresem, budowania poczucia własnej wartości, kompetencji społecznych i relacyjnych -to problemy, które jak najbardziej kwalifikują się do pracy w ramach psychoterapii. Pozdrawiam, życzę powodzenia.
Polecam wizytę u psychoterapeuty. Niska samoocena, brak pewności siebie, trudności w nawiązywaniu relacji czy radzeniu sobie ze stresem- to problemy w których psychoterapia skutecznie pomaga. Czasem wystarczy kilka spotkań. Życzę powodzenia we wzmacnianiu siebie w psychoterapii.